Türkiye'nin yerli otomobili için geri sayım sürüyor. Togg'un Gemlik tesisi 29 Ekim 2022'de açılacak ve ilk otomobil banttan indirilecek. 

Yerli otomobil Togg'un çıkışının yaklaşmasıyla birlikte son günlerde sosyal medyada bazı haberlerde Togg'un ilk çıkış yapacak modeli olan C-SUV'un fiyatı ve satış kampanyalarıyla ilgili spekülatif ve aslı olmayan açıklamalar yapılıyordu.

Togg, tüm bu yaşananların ardından, bilgi kirliliğini engellemek için Twitter üzerinden bir açıklama yayınladı. Togg fiyat listesi, ön sipariş-satış kampanyası, Togg iş ortağı gibi görünen kişi ve kurumların açıklamalarına itibar edilmemesi konusunda uyarıda bulundu.

İşte Togg'dan yapılan açıklama:

Gemlik Kampüsümüzün resmi açılışını gerçekleştireceğimiz 29 Ekim 2022 ve akıllı cihazımızın yollara çıkacağı Mart 2023 tarihi yaklaştıkça Togg'a olan ilgi de artıyor. Bu ilgi ve merakı gururla takip ediyor, markamızla ilgili ticari sır olmaktan çıkan her gelişmeyi düzenli olarak sosyal medya hesaplarımız ve basın bültenlerimiz aracılığıyla duyuruyor, kamuoyunu gelişmelerden haberdar ediyoruz.

Özellikle son haftalarda tamamı tahmine ya da varsayıma dayanan beyanlar, şirket temsilcilerimizin ifadelerinin çarpıtılarak yorumlanması ve hayal ürünü iddialar maalesef dikkat çekici biçimde artmıştır.

Markamız tarafından açıklanmış gibi gösterilerek;

Uber'in sürücüsüz kazasında yeni gelişme! Uber'in sürücüsüz kazasında yeni gelişme!
  • Fiyat listesi,
  • Ön sipariş - satış kampanyası,
  • Kendisini Togg iş ortağı olarak tanıtan üçüncü kişi ve kurumların kamuoyunu yanıltmaya yönelik demeçlerinin, yayın ve ilanlarının

arttığını gözlemliyoruz.

Hedeflerimize adım adım yaklaştığımız bir dönemde bu tür spekülatif haberlere itibar edilmemesini önemle rica ederiz. Togg'un resmi sosyal medya hesaplarında yayınlanmamış Haberler, hangi mecrada yer alırsa alsın gerçekliği şirketimiz tarafından teyit edilmemiş bilgilerdir. Kurumsal sorumluluk ve prensiplerimiz gereği, kamuoyunun bilgisine sunarız.

Saygılarımızla,

TOGG ile ilgili daha net bilgiler elde edebilmek için Gemlik Tesislerinin 29 Ekim'deki açılışını beklememiz gerekecek. Togg'un Mart 2023'te yollarda olması hedefleniyor.

Sizin yerli otomobilden beklentileriniz neler? Satın almayı planlıyor musunuz? Fiyatı sizce hangi seviyee olmalı? Yorumlarınızı bizimle paylaşmayı unutmayın. 

Editör: Burak Karahan