Dünya çapında elektrikli otomobil atılımları her geçen gün artmaya devam ediyor. AB'nin içten yakmalı motor yasağı gibi konuların sonrasında daha çok tercih edilmeye başlayan elektrikli araçlara talepler çığ gibi büyüyor. Son olarak Türkiye'nin elektrikli otomobil üreticisi Togg ile birlikte gündeme gelen elektrikli otomobil yarışına ABD'den büyük bir isim daha katıldı. 

Elekrikli araba denilince akıllarda canlanan ilk marka olan TeslaTürkiye pazarına giriş yapmaya hazırlanıyor. Önceden Türkiye'de yayınladığı iş başvuruları ve şarj noktaları ile gündeme gelen ünlü şirket, Instagram hesabı üzerinden yaptığı bir paylaşım ile ilk sinyalleri verdi.

Apple, araba projesi yüzünden yüzlerce çalışanını kovdu! Apple, araba projesi yüzünden yüzlerce çalışanını kovdu!

tesla-3

Türk kullanıcıları oldukça heyecanlandıran bu paylaşımda '4 Nisan tarihi üzerinde durulurken Tesla'nın Model Y aracına yer verildi. 4 Nisan tarihinde ne olacağı hala belli olmasa da, bazı kaynaklara göre Tesla'nın bir etkinlik düzenleyerek aracını Türkiye topraklarında tanıtması bekleniyor.

Model Y'nin ne kadar bir ücretten satışa çıkacağı ve ne zaman piyasaya sürüleceği ise henüz belli değil. Ancak, bahsi geçen tarihte tüm detayların akıllarda soru işareti bırakmaması koşuluyla cevaplanmasını umuyoruz.

Editör: Enes Sapmaz