Togg'un şarj istasyonu iştiraki Trugo, yeni yaptığı bir iş birliğini duyurdu. Türkiye'nin önemli akaryakıt firmalarından olan Shell ile yapılan anlaşma kapsamında 400 farklı Shell istasyonuna elektrikli otomobil şarj istasyonları kurulacak.

Ffa2msNWIAAWtLO

Yapılan açıklamada kesin olarak hangi illerin hangi noktlarında bu istasyonlarının kurulacağı belirtilmiyor ancak 81 ildeki istasyonlarına kurulacağı vurgusu yapılmış. 600 adet şarj cihazının kurulacağı belirtilmiş. Böylece il başına ortalama 7 adet gibi bir şarj portu kurulacağını öngörebiliyoruz. Tabii ki bu sayının daha kalabalık şehirlerde daha fazla, daha küçük şehirlerde daha az olma durumu söz konusu olacaktır diye tahmin ediliyor.

Trugo'dan yapılan açıklama şöyle:

Tesla, araçlarını fabrikaya geri çağırdı! Gevşeyen süspansiyonlar yola düşme riski taşıyor Tesla, araçlarını fabrikaya geri çağırdı! Gevşeyen süspansiyonlar yola düşme riski taşıyor

"Shell ile Türkiye’deki tüm elektrikli araç kullanıcılarına kesintisiz deneyim sunmak üzere stratejik iş birliğine imza atıyoruz. İş birliği kapsamında 600’den fazla yüksek performanslı #Trugo şarj cihazı 81 ildeki 400 #Shell noktasında kullanıcılarla buluşacak."

Geçtiğimiz günlerde yerli otomobil hazırlıkları kapsamında ilk Trugo şarj istasyonu Bolu HighWay Dinlenme Tesislerine yerleştirilmişti.  Togg için hazırlıkları yapılan bu şarj istasyonu altyapılarını diğer elektrikli araçların da kullanabileceğini hatırlatmakta fayda var.

Editör: Burak Karahan