Türkiye'nin yerli otomobili, Togg banttan indi. Togg C-SUV modelinin direksiyonunda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yer aldı.

2022-10-29 19_10_35-Window

Yerli otomobil Togg'un C-SUV ve C-Sedan modelinden sonra C-X Coupe modeli ilk gez görücüye çıktı.

Togg'un çıkış tarihi

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Togg'un C-SUV modelinin 2023 yılının ilk çeyreğinin sonunda satışa çıkacağını açıkladı.  Togg'un siparişleri 2023 Şubat ayında ön sipariş olarak başlayacak.

Togg'un fiyatı ne kadar olacak

Togg'un fiyatı konusunda ise çıkış döneminde 'rekabetçi' olacak şekilde belirlenecek. Erdoğan, Togg'un fiyatının 2023 Şubat ayında belli olacağını belirtti.

Yerli otomobil Togg banttan indi! İşte Gemlik fabrikası açılış töreninden gurur dolu anlar Foto Galeri: Yerli otomobil Togg banttan indi! İşte Gemlik fabrikası açılış töreninden gurur dolu anlar

togg-sedan-x

Android araçlar içinde toplantı yapabileceksiniz! Microsoft Teams otomobillere geliyor... Android araçlar içinde toplantı yapabileceksiniz! Microsoft Teams otomobillere geliyor...

CEO Gürcan Karakaş'tan önemli açıklamalar

Karakaş konuşmasında "Biz yola çıktığımız zaman otomobilden fazlasını yapmak üzere yola çıktık. Bunu yaparken de iki tane hedefimiz vardı. Bunlardan biri Türkiye'nin %100'üne sahip olduğu bir mobilite markası yaratmak. İkincisi de, görüyoruz, küresel trendde cep telefonunun başına gelen otomobillerin de başına geliyor."dedi. Karakaş, akıllı bir cihaz olarak tasarlanan aracın kendi ekosistemi olacağını ve diğer geliştiricilerle birlikte ekosistemin genişleyeceğini ifade etti. 

Geliştirme sürecinin başlangıcı, test süreci ve Temmuz ayında yapılan testleri anlatan Karakaş, tasarım hakkında bilgi vermeye devam ediyor. Akıllı cihaz olarak tasarlanan aracın ve ekosisteminin gelişimini açıkladı. Geliştirme sürecinde siber güvenlik, oyunlaştırma gibi alanlar için start uplar ile çekirdek oluşturduklarını ifade etti. İlk etapta kampüste 175 bin, ikinci aşamada 375 bin araç üretilebileeği ifade edildi.

Togg'un yazılışı

CEO Gürcan Karakaş, Togg'un artık TOGG olarak yazılmadığını, daha samimi ve sıcak bir isim olması için küçük harflerle yazıldığını bildirdi.

Şarj istasyonları konusuna da değinen Karakaş, 1000 hızlı şarj istasyonu olacağını açıkladı.

1951e1604cd51e2858a025d3b0559999072b3f4d

Togg'dan art arda iş birlikleri

Togg son dönemde birçok önemli şirketle iş birliklerini duyurdu. Bunları sıralamak gerekirse:

  • Togg'un Turkcell'in Paycell markasıyla yaptığı anlaşma ile Paycell'in Togg'un finansal hizmetlerini sunacağı altyapıyı sağlaması bekleniyor. Örnek vermek gerekirse, Paycell'in sunduğu kolay ödeme yöntemleri, yerli otomobilin şarj istasyonlarında kullanılabilir.
  • Togg'un Shell ile yaptığı iş birliği ile ise, Türkiye'nin 81 ilinde toplamda 600 şarj portu Shell istasyonlarına yerleştirilecek.
  • Türk Hava Yolları ile Togg arasında yapılan iş birliği ile THY Miles&Smiles üyeleri, Togg ekosisteminin kullanıcıya sunacağı navigasyon ya da e-cüzdan gibi tüm ürün ve servisler üzerinden mil kazanabilecek. Kazanılan millerle üyeler ödül bilet alabilecek ya da Cash&Miles özelliği ile bilet satın alırken bilet tutarının bir kısmını milleriyle ödeyebilecek. Togg kullanıcıları shopandmiles.com web sitesinden de alışveriş yapabilecek.
Editör: Burak Karahan