TOGG Gemlik fabrikası açılışı için gazetecilerin sorularını yanıtlayan CEO Gürcan Karakaş, "TOGG fiyatı ne olacak?" sorusuna oldukça net bir cevap verdi.

Tesla, araçlarını fabrikaya geri çağırdı! Gevşeyen süspansiyonlar yola düşme riski taşıyor Tesla, araçlarını fabrikaya geri çağırdı! Gevşeyen süspansiyonlar yola düşme riski taşıyor

TOGG fiyatı ne olacak? TOGG fiyat ne kadar?

TOGG fiyatı ile ilgili sorulan sorulara yanıt veren TOGG CEO'su Gürcan Karaka şunları söyledi:

"Günümüz dünyasında hiçbir şirket 5 ay sonrası için fiyat açıklamaz. 1. çeyreğin sonunda trafiğe çıkacağımız için ona göre planlıyoruz."

Bu açıklamadan anladığımız kadarıyla yerli otomobil TOGG'un fiyatı henüz belli değil. CEO Karakaş da henüz bir fiyat aralığı vermenin doğru olmadığını belirtti.

C Segment SUV bir araç olan elektrikli TOGG ile aynı segmentteki elektrikli otomobillerde fiyatlar 1.5 milyon TL'den 3 milyon TL’ye kadar çıkıyor.  Yerli otomobil TOGG'un ise piyasadaki diğer araçlardan daha uygun bir fiyata sahip olması bekleniyor.

togg-renkler (2)

"Piyasayi olumlu şekilde etkileyecek"

İstanbul Motorlu Araç Satıcıları Derneği (İMAS) Başkanı Hayrettin Ertemel TOGG'un fiyatıyla ilgili şu ifadeleri kullandı:

"Fiyat avantajı ve sahip olduğu son teknoloji ile birlikte vatandaşlarımızın ilgisini çekeceğinden mutlaka aynı segment ve yakın fiyatlı tüm araçların satış rakamlarını vatandaş açısından olumlu etkileyecektir.

Togg'un renkleri belli oldu: Peki bu renkler ne anlama geliyor? Foto Galeri: Togg'un renkleri belli oldu: Peki bu renkler ne anlama geliyor?

Togg'dan art arda iş birlikleri

Togg son dönemde birçok önemli şirketle iş birliklerini duyurdu. Bunları sıralamak gerekirse:

  • Togg'un Turkcell'in Paycell markasıyla yaptığı anlaşma ile Paycell'in Togg'un finansal hizmetlerini sunacağı altyapıyı sağlaması bekleniyor. Örnek vermek gerekirse, Paycell'in sunduğu kolay ödeme yöntemleri, yerli otomobilin şarj istasyonlarında kullanılabilir.
  • Togg'un Shell ile yaptığı iş birliği ile ise, Türkiye'nin 81 ilinde toplamda 600 şarj portu Shell istasyonlarına yerleştirilecek.
  • Türk Hava Yolları ile Togg arasında yapılan iş birliği ile THY Miles&Smiles üyeleri, Togg ekosisteminin kullanıcıya sunacağı navigasyon ya da e-cüzdan gibi tüm ürün ve servisler üzerinden mil kazanabilecek. Kazanılan millerle üyeler ödül bilet alabilecek ya da Cash&Miles özelliği ile bilet satın alırken bilet tutarının bir kısmını milleriyle ödeyebilecek. Togg kullanıcıları shopandmiles.com web sitesinden de alışveriş yapabilecek.
Editör: Burak Karahan