Togg, CES 2023 fuarında yeni teknolojilerini tanıtmaya devam ediyor. Togg, tüm ekosistemde kullanıcıların dijital varlıklarını depolayacakları cüzdanını tanıttı. Avalanche blok zinciri üzerinde geliştirilen dijital varlık cüzdanı, akıllı cihaza entegre olmasıyla dünyada bir ilk olacak.

Togg cüzdan ne işe yarayacak?

Togg’un cüzdanı ile kullanıcılar, hareket halindeyken dijital varlıklarına erişme, bu varlıkları güvenli ortamda saklama ve aktarma imkânı bulacak. 

NFT pazaryeri

Togg, dijital varlık cüzdanının yanı sıra dijital varlıklara erişilebilecek bir NFT pazaryeri oluşturduğunu da ifade etti. Kullanıcılar, bu pazaryeri üzerinden akıllı cihazlarınının ekranlarından NFT’leri ‘Sanat Modu’ ile görüntüleyebilecek ve kullanabilecekler.

Tesla, araç satışında rekor kırdı! Tahminlerini %38 aştı... Tesla, araç satışında rekor kırdı! Tahminlerini %38 aştı...

togg-1

Togg CEO’su Gürcan Karakaş, Togg’un cüzdanı ve hedefi hakkında şu açıklamada bulundu:

“Kullanıcıyı merkeze alarak, akıllı cihazımız ve dijital ürünlerimizin etrafında, herkes için açık ve erişilebilir bir ekosistem oluşturmak için çalışıyoruz. Birbirinden bağımsız ekosistemleri birbirine bağlamak ve kesintisiz akıllı yaşam çözümleri üretmek üzere blokzinciri teknolojisi üzerindeki çalışmalarımızı, ülkemizin ve dünyanın en iyileriyle iş birliklerimizi sürdürüyoruz.

Bu bağlamda stratejik ortağımız Ava Labs’ın blok zinciri üzerine geliştirdiğimiz ürünümüz dijital varlık cüzdanıyla, kullanıcıların mobilite deneyimini başka bir noktaya taşımayı hedefliyoruz. Mobilite ekosisteminin bir sınırı yok, biz nereye kadar götürürsek oraya gidecek.”

Ava Labs ile ortaklık

Ava Labs Kurucusu Emin Gün Sirer, Togg ile ortaklıkları ve yeni gelişmeyle ilgili şunları söyledi:

“Togg, geçen yıl blockchain girişimlerinin yeri olarak Avalanche'ı seçerek mükemmel bir öngörü gösterdi. Şimdi de akıllı mobiliteyi dönüştürme konusundaki cesur vizyonunu gerçekleştirme yolunda bir büyük adım daha attı.”

Editör: Burak Karahan