TikTok, kullanıcıların efekt üreterek para kazanmasını sağlayacak “Effect Creator Rewards” isimli yeni bir özelliğini tanıttı.

Efektler, artırılmış gerçeklik efektleri yapmaya yardımcı olan araç Effect House ile oluşturulabilecek. Effect Creator Rewards’un, şimdilik ABD, Fransa, Almanya, İtalya, İspanya ve Birleşik Krallık’ta kullanıma sunulduğunu söylemekte fayda var. Bu programın zamanla diğer ülkelerde de aktif olması bekleniyor.

Snapchat'ten durumu kurtaracak yeni özellik! Snapchat'ten durumu kurtaracak yeni özellik!

Effect Creator Rewards'dan nasıl para kazanılıyor?

@tiktok Now anyone can create vibrant effects for TikTok. Welcome to Effect House #effecthouse ♬ original sound - TikTok

TikTok'un 6 milyon dolarlık fon ayırdığı yeni programda, yayınlandıktan sonra 90 gün içinde 500 bin videoda kullanılan bir efekt için kullanıcıya 700 dolar ücret ödenecek.

Aynı süre içinde, bu miktarı geçen her 100 bin videoda ise içerik üreticilerine ek 140 dolar ödenecek. Yani 90 gün içinde kullanıcının oluşturduğu efekt 1 milyon videoda yer alırsa ona 1400 dolar ödenecek.

TikTok, 6 milyon dolar bittiğinde nasıl bir yol izleneceği hakkında bir bilgi paylaşmadı. Ayrıca efektin tek bir kişi tarafından günde bir kez kullanılması gerekecek. Yani bir kişi o efekti aynı gün içinde birden fazla kez kullanırsa yine tek bir video olarak sayılacak. Özelliğin diğer ülkelere ne zaman geleceği konusunda ise bir bilgi yok.

Editör: Burak Karahan