Diğer bir özellik ise oluşturucunun takip ettiği veya takipçi listesinde bulunmayan hesapların yorumlarını engellemeye yardımcı oluyor. Yeni kullanıcılara bu araçlar hakkında bilgi vermek amacıyla ilk video yüklemelerinden sonra bir uyarı gönderilecek ve uzun vadede doğrudan oluşturuculardan geri bildirim almak üzere bir ürün beta testi programı başlatılacak.

Meta, yapay zeka etiketini değiştiriyor! Meta, yapay zeka etiketini değiştiriyor!

TikTok ayrıca yeni bir anti-nefret ve ayrımcılık görev gücü kurdu. Görev gücü, antisemitizm, İslamofobi ve diğer nefret eğilimlerini önceden tespit etmeyi amaçlıyor. Ekip, moderatörlere daha etkili bir şekilde nefret söylemi ile başa çıkmalarına yardımcı olacak şekilde uzmanlarla işbirliği yapacak ve yönetilen yaratıcı toplulukları Yahudi, çeşitli inanç toplulukları, API ve LGBTQ+ topluluklarıyla genişletecek.

tiktok canli alisveris (2)

TikTok ayrıca araştırma API'larına sivil toplum gruplarına erişim sağlama planları yapıyor. Anti-Defamation League gibi kuruluşların yıllardır talep ettiği bu adım, TikTok üzerinde yayılan içerik türlerini daha iyi anlamalarına yardımcı olacak. Bu, Elon Musk'ın platformundaki sosyal medya araştırmacılarına erişimi sınırlarken, TikTok'un aksine, herhangi bir yanlışlık olmadığı iddialarına rağmen, X tarafından benimsenen bir tutumla karşılanıyor.

TikTok'un artan çabaları, algoritmasını hala önyargılı bulanları ikna etmeyebilir, ancak platform, en azından rahatsız edici içeriği büyük ölçüde kaldırmaya devam ediyor. En son verilere göre, 7 Ekim ile 30 Kasım tarihleri arasında bölgedeki çatışma ile ilgili olarak 1.3 milyon video kaldırıldı. Bu videolar arasında Hamas'ı teşvik eden, nefret söylemi içeren, terörizmi ve yanlış bilgileri destekleyen içerikler bulunmaktaydı.

Editör: Enes Sapmaz