Artık başka bir kullanıcının profil fotoğrafını ekran görüntüsünü alamayacaksınız... Artık başka bir kullanıcının profil fotoğrafını ekran görüntüsünü alamayacaksınız...

TikTok tarafından yapılan tanıtımda, ilk olarak botun şu anda Filipinler'de test edildiğini söylendi. Şirket, "Tako, üçüncü taraf bir sohbet asistanı tarafından destekleniyor ve TikTok'ta eğlenceli ve ilham verici içeriği keşfetmeyi kolaylaştırmak için tasarlandı" dedi.

TikTok, testin erken bir aşamasında olmasına rağmen, uygulamada oldukça belirgin bir şekilde Tako'ya yer veriyor. Özelliğe bir göz atan kaynaklara göre, asistana giden bir kısayol, yer imleri ve beğeniler için kısayolların sağ ana menü kısmında yer alıyor.

tiktok canli alisveris (2)

TikTok, Tako'yu yeni içerik bulmanın ve kliplerde tartışılan şeyler hakkında daha fazla bilgi edinmenin bir yolu olarak konumlandırıyor gibi görünüyor. Bot, sohbet arayüzünün ekran görüntüsünde, "Kullanıcı bana herhangi bir şey sormaktan çekinmeyin ve aradığınızı bulmanıza yardımcı olmak için elimden gelenin en iyisini yapacağım"  açıklamasına yer veriyor.

Tako, TikTok'un üretken yapay zekayı denemesinin tek yolu değil. Şirket ayrıca AI tarafından üretilen avatarları da test ediyor, ancak daha geniş bir kullanıma sunma planlarını daha açıklamadı.

Editör: Enes Sapmaz