CD Projekt Red, Cyberpunk 2077'nin feci çıkışından sonra muhtemelen hayran kitlesinden bir miktar iyi niyet kazanmak amacıyla son birkaç ayda son derece itaatkar davranmaya başladı. Bu iyi niyetlerinden dolayı şirketin sahip olduğu fikirler hakkında daha çok bilgiye sahip olabiliyoruz. Cyberpunk 2077 devam oyunu ve Project Hadar kod adlı yeni bir IP gibi başlıkları hakkında bazı ön bilgiler verildi, ancak yapımların ne zaman başlayacakları hakkında pek bir fikrimiz yok. Ancak neyse ki Witcher serisiyle ilgili işler biraz daha netliğe kavuşmaya başladı.

Assassin's Creed serisinin eski oyunları 'remake' olarak geri dönüyor! Assassin's Creed serisinin eski oyunları 'remake' olarak geri dönüyor!

the witcher (1)

The Witcher Remake, bir sonraki Witcher oyunu için geliştirilecek yeni teknoloji kaynaklarını kullanacak.

Geçtiğimiz aylarda, 2007'de piyasaya sürülen orijinal Witcher oyununun yeniden yapımı gibi, yeni bir Witcher oyunu üçlemesinin planlandığı duyurulmuştu. CD Projekt Red başkanı ve ortak CEO'su Adam Kiciński'nin şirketin üçüncü çeyreği için bir mali raporda yaptığı bazı yorumlar sayesinde artık kabaca hangi sırayla başlayacaklarını biliyoruz.

Kiciński'ye göre, orijinal Witcher'ın planlanan yeniden yapımı The Witcher 4'ün çıkışına kadar başlamayacak. Kiciński, bunun nedeninin Witcher yeniden yapımının The Witcher 4 için özel olarak tasarlanan yeni teknolojilerden yararlanabilmesi olduğunu açıklıyor.

the witcher (2)

Kiciński, "The Witcher Remake'e geri dönersek ve ne zaman geleceği, evet, Polaris'ten (The Witcher 4) sonra gelecek, bu da bu proje hakkındaki düşüncelerimizin bir sonucu," dedi.

"The Witcher Remake'in büyük ölçüde Polaris teknolojilerine dayanacağını düşünüyorum, bu nedenle kısmen Polaris'e paralel olarak geliştirilecek. Ancak Polaris piyasaya sürüldüğünde Polaris için her şey son şeklini alacak ve yerine oturacak."

Bunun ne zaman olacağına gelince, oyunun çıkışını önümüzdeki birkaç yıl içinde görmemiz pek olası durmuyor. The Witcher 4, oyun yönetmenini daha yeni buldu ve Kiciński Ekim ayı başlarında oyunla ilgili geliştirmelerin şu anda en erken aşamada olduğunu söyledi. Hatta oyunun mağaza raflarına ulaşmasının en az üç yıl süreceğini doğruladı. (Bunun ancak işler planlandığı gibi giderse olacağını belirtelim.)

the witcher (2)-1

The Witcher 4'ün gelişiminin tam olarak başlamadığı göz önüne alındığında, bu muhtemelen The Witcher Remake için daha uzun süre beklemek zorunda kalacağımız anlamına geliyor ki bu, Geralt'ın seslendirme sanatçısı olan Doug Cockle ile henüz geri dönüş konusunda temasa geçilmediği düşünüldüğünde şaşırtıcı olmasa gerek. .

Editör: Enes Sapmaz