Deadlic tarafından geliştirilen ve ilk olarak 2021 yılında çıkması planlanan The Lord of the Rings: Gollum oyunu bir kez daha ertelendi. 

Oyun, en son Eylül 2022 lansmanının "birkaç ay" ertelenmesiyle birlikte birkaç aksilikle karşı karşıya kaldı. O dönemden bu yana da oyunla ilgili çok az haber alabildik. Eurogamer'ın haberine göre, yayıncı Nacon'un oyunun Nisan ve Eylül ayları arasında veya 2023-2024 mali yılının ilk yarısında yayınlanmasını beklediği belirtiliyor. Yani The Lord of the Rings: Gollum'un bu yıl en erken Nisan, en geç Eylül ayında oyuncularla buluşması bekleniyor.

Daedalic'e göre The Lord of the Rings: Gollum, "mümkün olan en iyi deneyimi" sağlamak için ertelendi. Daedalic, haberi duyuran bir açıklamada, "Geçtiğimiz birkaç yıl boyunca ekip, nefes kesici bir dünyada geçen, sihir ve harikalarla dolu olağanüstü bir hikaye vizyonumuzu paylaşmak için çok çalışıyor. Topluluğumuzun beklentilerini karşılamaya ve JRR Tolkien'in vizyonunu onurlandıracak şekilde Gollum'un anlatılmamış hikayesini ortaya çıkarmaya kararlıyız." denildi.

The-Lord-of-the-Rings-Gollum-1

Ekran görüntülerinde oyun görsel olarak muhteşem görünse de, oyun genel olarak çok iyi işaretler vermemişti.  Gollum, Assassin's Creed oyunlarının hareketinden ve parkurundan büyük ölçüde ilham almış gibi görünse de, yapıda bazı hantallıklar göze çarpıyordu. Genel olarak zor bir proje gibi görünüyor. Dövüşe çok fazla vurgu yapmadan çoğunlukla gizliliğe dayalı bir oyun yapmak kendi içinde zordur, ancak Middle-earth Enterprises'ın nelerin dahil edilip neyin dahil edilemeyeceği konusunda söz sahibi olması nedeniyle Daedalic'in oyun açısından neler yapabileceği konusunda da sınırlamalar var. Örnek vermek gerekirse yetenek ağacı sisteminin oyundan çıkarılması gerekebilir.

Bu hafta sonu Cyberpunk 2077 PS5 ve Xbox'larda ücretsiz oluyor! Bu hafta sonu Cyberpunk 2077 PS5 ve Xbox'larda ücretsiz oluyor!

Daedalic'in oyun üzerinde çalışmak için daha fazla zamanı var ve ne zaman olursa olsun sonuç olarak değerli bir oyun deneyimi sunmasını umalım.

Editör: Burak Karahan