The Last of Us dizi uyarlamasında Ellie karakterini canlandıracak olan Bella Ramsey, dizinin uyarlanacağı oyunu daha önce oynamadığını ve oynamaması yönünde de uyarıldığını da söyledi.

USA Today'e konuşan Bella Ramsey, "Dizi için ilk seçmelerim sırasında bana oyunu oynayıp oynamadığım soruldu. 'Hayır' dedikten sonra ise 'böyle devam etmem' yönünde tavsiyede bulundular" dedi.

Bella Ramsey, Game of Thrones'daki rolüyle başarıyı yakaladı ve yakın zamanda Catherine Called Birdy filmiyle karşımıza çıkmıştı. Bella Ramsey, The Last of Us oyununu hiç oynamdığını ancak oyunla ilgili biraz video izlediğini belirtti.

Bella-Ramsey-Ellie

“Sadece bir fikir edinmek için YouTube'daki bazı oyunları izledim” diyen Ramsey, "Dizinin çıkması için çok heyecanlıyım. Hayatımın önemli bir parçası oldu bu yapım. Sadece 19 yaşında olduğumu düşünürsek bu dizi için tam 1 yıl çekim yapmanın benim için ne kadar uzun bir süre olduğunu anlayabilirsiniz." ifadelerini kullandı.

Dizideki başrolü paylaştığı oyunu Pedro Pascal ile ilgili de bahseden Bella Ramsey, şunları söyledi:

"Pedro (Pascal) çekimlerin sonunda bana küçük bir kart yazdı ve şunları söyledi: 'Bu kadar büyük ve hayat değiştiren bir şeyin senin hayatında bu kadar erken ve benim hayatımda bu kadar geç olması ne kadar ilginç.' Bu sözler gerçekten çok tatlıydı ve bu süreçe gerçekten harika zaman geçirdim."

Dizinin yıldız ismi Pedro Pascal, bu rolü aldıktan sonra Ramsey ile benzer bir şekilde kaynak materyale olan mesafesini korudu ve sadece yeğeninin oyunu oynamasını kısaca izledi. Bu yılın başlarında bir röportajda “O gün izleyebildiğim kadar izledim ve sonra Florida'dan ayrılmak zorunda kaldımJoel'i çok etkileyici buldum - tamamını görsel olarak etkileyici bir deneyim olarak buldum. Sonra çok fazla taklit etmek isteyeceğimden endişelendim ki bu bazı durumlarda doğru, bazılarında da hata olabilir. Bu yüzden daha fazla izlemedim.” demişti.

LEGO Fortnite'a eklenecek yenilikler sızdırıldı! Mancınık ve yeni üretim masaları geliyor... LEGO Fortnite'a eklenecek yenilikler sızdırıldı! Mancınık ve yeni üretim masaları geliyor...

The-Last-Of-Us-TV-Show

HBO Max'te yayınlanacak dizi, ilk oyunun olaylarını ve potansiyel olarak The Last of Us Part 2'ye dayanan bazı içerikleri kapsıyor. Pascal ve Ramsey, dizinin baş karakterleri Joel ve Ellie'yi canlandırıyorlar. Oyuncu Thandie Newton'un kızı Nico Parker (Dumbo), Joel'in kızı Sarah'ı oynarken, Gabriel Luna (Agents of Shield) Joel'in erkek kardeşi Tommy olarak rol alıyor.

Editör: Burak Karahan