Oyunların beyaz perdeye ve dizilere uyarları her geçen gün artıyor ve özellikle son 1-2 yılda bu sayı iyice arttı. Son dönemde Sony'nin Ghost Of Tsushima ve Gran Turismo filmleri için hazırlık sürerken, bir God of War dizisi için Amazon ile de anlaşma yapılmış durumda. Bu uyarlamaların son halkası ise HBO'nun hazırladığı sevilen PlayStation oyunu The Last of Us'ın aynı isimi dizisi.

The Last of Us dizisinden daha önce kısa bir tanıtım fragmanı paylaşılmıştı ancak şimdi ise elimizde ilk resmi fragman var. Heyecanı doruğa taşıyan yeni iki dakikalık fragman, dizide bizi nelerin beklediğini net bir şekilde gösteriyor.

Amazon Prime Gaming Aralık 2022 oyunları belli oldu Amazon Prime Gaming Aralık 2022 oyunları belli oldu

İşte The Last of Us frgamanı:

HBO'da yayınlanacak dizinin fragmanı, oyunun geliştiricisi Naughty Dog'un düzenlediği The Last of Us günü sırasında paylaşıldı. Dizi ile ilgili çok detay vermekten kaçınılırken, çıkış tarihi ise sadece '2023' olarak belirtildi. Daha önceden bu bilgiyi zaten biliyorduk.

Fragmanda ana karakterlerimiz Joel ve Ellie dışında Joel'in kızı Sarah ve Bill gibi karakterler de gösteriliyor. Ayrıca ‘Kurtarabildiğini kurtar’ ifadesiyle yayınlanan videoda, oyundan bildiğimiz 'clicker' olarak adlandırılan yaratıkları ilk kez görmüş olduk.

Neil Druckmann ve Craig Mazin tarafından HBO için yaratılan yapım, büyük bir salgının sonrasında Joel ve Ellie isimli karakterlerin yaşadıklarına odaklanacak. Dizi; Pedro Pascal, Bella Ramsey, Gabriel Luna, Nick Offerman, Merle Dandridge, Anna Torv ve daha birçok ismi kadrosunda bulunduruyor.  

Oyundan da birçok sahneyi neredeyse birebir şekilde deneyimleyebileceğimiz dizi için GameSpot tarafından bir karşılaştırma videosu yayınlandı. Bu videoyu da aşağıdan izleyebilirsiniz:

Siz HBO'nun The Last of Us dizisini izleyecek misiniz? Fragmanı nasıl buldunuz? Yorumlarınızı bizlerle paylaşmayı unutmayın.