HBO'nun yeni gözde dizisi The Last of Us'ın ilk sezonu Pazar gecesi sona erdi ve dizinin yaratıcıları şimdiden ikinci oyunu uyarlama mücadelesini dört gözle bekliyor. HBO, dizinin hemen başarıya ulaşmasının ardından hızla ikinci sezon için yeşil ışık yaktı, ancak bu, Craig Mazin ve Neil Druckmann'ın onayladığı üzere The Last of Us Part II oyunundaki olayları kontrol altına almak için yeterli olmayacak.

Yönetmen Mazin'e 'ikinci sezonun ikinci oyunu içerecek mi?' soruları sorulduğunda, Druckmann soruya atlayarak, "Bir sezondan fazla," diyerek cevapladı, ancak Mazin, Naughty Dog'un devamı niteliğindeki olayları anlatmak için iki veya üç sezona ihtiyaçları olup olmadığını söylemekten kaçındı.

last of us (1)

Filminden sonra animasyonu geliyor: Netflix, Minecraft animasyonu için çalışmalara başladı Filminden sonra animasyonu geliyor: Netflix, Minecraft animasyonu için çalışmalara başladı

HBO geçen hafta tüm platformlarda yaklaşık 30 milyon izleyicinin ilk beş bölümü izlediğini söyledi. Druckmann, izleyicilerin Bölüm II'deki eşcinsel olaylara tepkisiyle ilgili bir soruya yanıt olarak "Nasıl tepki verecekleri umurumda değil. Bu tamamen bizim kontrolümüz dışında," dedi.

Mazin, izleyicilerin kayıtsız bir tepki vermektense güçlü bir duygusal tepki vermesini tercih ettiğini ekledi ve şu sözleri söyledi:"Peki, bu hikayenin en iyi TV şovu versiyonunu nasıl yaparız? Her gün boğuştuğumuz sorun bu."

Editör: Enes Sapmaz