Elon Musk'ın elektrikli otomobil şirketi Tesla, 2022 yılı başında Türkiye'ye gelişini resmi olarak açıklamıştı. Tesla'nın Türkiye operasyonları için çekirdek bir kadro oluşturulmuş ve CEO'luk görebine Kemal Geçer oturmuştu.

Son aylarda Tesla'nın Türkiye operasyonlarıyla ilgili çok fazla gelişme duyamıyoruz. Fakat ülkemizde yakında hizmet vermeye başlayacak olan Tesla ile ilgili yeni bir gelişme yaşandı. Tesla'nın internet sitesinde Türkiye için yeni iş ilanları açıldı.

tesla-4-ceyrekte-pes-pese-kar-etti

İşte Tesla'nın Türkiye için oluşturduğu iş ilanları:

Tesla açığını bulan kullanıcılar, arabalarını bedavaya otopilot olarak kullanıyor! Tesla açığını bulan kullanıcılar, arabalarını bedavaya otopilot olarak kullanıyor!
  • Otomotiv mekanikerleri/teknisyenleri
  • Servis danışmanı
  • Parça danışmanları
  • Tesla Advisor (Tesla danışmanı)
  • Otomotiv Süpervizöreri 

Tesla'nın yukarıda belirtilen beş pozisyonda iş ilanları açıldı. İlanlardan üç tanesi Tesla servisleri ile ilgili olurken diğerleri Tesla bayilerinde çalışacak kişilerle ilgili pozisyonlar. Tesla danışmanı yani Tesla Advisor, müşterilerin mağazaya adımını attıkları anda A'dan Z'ye her şeyiyle ilgilenen kişilere verilen isim.

TESLA'NIN İŞ İLANLARI İÇİN BURAYA TIKLAYIN 

Tesla'nın Türkiye'de kuracağı Supercharger istasyonlarının yerleri belli oldu Tesla'nın Türkiye'de kuracağı Supercharger istasyonlarının yerleri belli oldu

Kontrolden çıkan Tesla, tam gazda takılı kalıp önüne çıkan her şeyi biçti - VİDEO Kontrolden çıkan Tesla, tam gazda takılı kalıp önüne çıkan her şeyi biçti - VİDEO

Editör: Burak Karahan