Geleceğin arabaları olarak kabul edilseler de, Tesla araçları tercih eden kullanıcılar oldukça talihsiz bir tasarım kusuru fark ettiler. Tesla sahipleri, hava sıcaklıklarının düşmesi araba kapılarının donmasına ve kilitlenmesi neden oldu. Olay üzerine elektirikli araçlarına giremeyen araba sahipleri, sosyal medyada Tesla'ya öfke kustu.

tesla (3)

Twitter üzerinden Tesla'ya iletilen şikayetler trend oluşturdu

Elon Musk'ın elektirikli araba şirketi, bu yılbaşında bir miktar birikmiş şikayetlerle uğraşıyor olabilir. Bir çok kişi endişelerini Twitter'dan Tesla'ya yönlendirmesi üzerine kullanıcıların şikayetleri platformda trend yakaladı.

Firmayı etiketleyen bir kişi, "Arkadaşlar donmuş kapı kollarını ve pencereleri onarın, sonra bana dönün. Teşekkürler." diyerek diğer Tesla sahiplerinden yardım istedi.

Tesla açığını bulan kullanıcılar, arabalarını bedavaya otopilot olarak kullanıyor! Tesla açığını bulan kullanıcılar, arabalarını bedavaya otopilot olarak kullanıyor!

Donmuş kapılardan kurtulamayan başka bir araç sahibi ise şunları yazdı: "Dışarısı soğuk olduğu için arabamın şarjı yetersiz, bu yüzden donmuş kapı veya kapı kolu portunun açılmasını sağlamak için bir türlü buzu çözemiyorum.

tesla (4)

Bir başka kullanıcı, "Kapı kolum kesinlikle donmuş @Tesla," açıklaması yaparken, dördüncü kullanıcı gönderinin altına yorum yaptı ve "Dışarısı buz gibi. Tesla kapı kolum donmuştu - sadece kapıyı açmam 10-15 dakika sürdü." dedi.

Ontario'dan bir meteorolog olan Rachel Modestino, sıkıcı durumu gösteren bir video paylaşarak Tesla'yı köşeye sıkıştırdı. Paylaştığı videonun açıklamasına şunları yazdı: "@elonmusk, Tesla tasarımında buzu düşünmediğiniz gerektiğine bahse girerim."

Tesla kullanıcıları arasında kavga çıktı: "Arabanı garaja koysana!"

Tweet'i o zamandan beri viral olan meteorolog, Tesla arabasını garajda tutmadığı için eleştiren insanlardan çok sayıda yorum aldı: "Bir Tesla alabilirsin ama evinde bir garaj olamaz mı?" 

Ancak yorumların çoğu, Tesla uygulamasına yakın zamanda eklenen ve sorunun kolayca üstesinden gelebilecek bir özelliği vurgulayan bazı kişilerden geldi. Bu kişilerin yorumlarda belirttiği üzere, Tesla uygulamasında kapıları sizin için açan bir özellik bulunuyor ve bunun sayesinde kapı kolunu kullanmak zorunda kalmadan kapılar açılabiliyor.

tesla (2)-2

Meteoroloğa cevap veren bir kullanıcı, "Bu bir tasarım hatası. Geçici çözümlerle düzeltiyorlar ama hatayla başlıyor. Ben de arabayı seviyorum ama sözünüze katılıyorum." dedi.

Editör: Enes Sapmaz