İlk kez seyirciler muhtemelen Tesla'nın yeni aracı uygun ölçekte yapmanın en verimli yolunu belirlemek için tasarlanmış bir üretim amaçlı modeldir. Şirketin bitmiş bir Cybertruck'ın fotoğrafını paylaşması, Elon Musk'ın genellikle ertelenen teslim alma için belirlediği en son zaman çizelgesini karşılama yolunda olduğunu gösteriyor.

Yılın başında Musk, Cybertruck toplu üretiminin 2024'te başlayacağını tahmin ettiğini söyledi ve sınırlı ilk üretimin muhtemelen "bu yaz" başlayacağını eklemişti. Ayrıca Musk, Nisan ayında yatırımcılara Tesla'nın 2023'ün üçüncü çeyreğinde bir Cybertruck teslimat etkinliği düzenleyeceğini söyledi.

cybertruck (4)

Bu noktaya kadar, Cybertruck için kullanacağı paslanmaz çelik çerçevesi, normalde diğer arabaların üretiminde kullanılmayan karmaşık üretim tekniklerini içermesi nedeniyle uzun süre geliştirilmeye tabi tutuldu. Bunun yanı sıra Tesla, yeni nesil 4680 pilini içerecek Cybertruck'ta bir darboğaza yakalandı.

Togg'a rakip olmaya geliyor! Tesla, Türkiye için tarih verdi Togg'a rakip olmaya geliyor! Tesla, Türkiye için tarih verdi

Şirketin Cybertruck için orijinal çıkış tarihi 2021 idi. O sırada Tesla, aracın tek motorlu varyant için 39.900 $'dan başlayacağını ve üç motorlu modelin 70.000 $'dan satışa sunulacağını söyledi. Otomobil üreticisi o zamandan beri nihai fiyatlandırmaya henüz karar vermediğini, Cybertruck'ın maliyetinin tedarik zinciri eksiklikleri ve ekonominin durumu da dahil olmak üzere birçok faktöre bağlı olabileceğini söyledi.