Elon Musk tarafından yapılan ilk açıklamaya göre, dünya çapında bir çok kullanıcı tarafından beklenen Cybertruck, 2024'e kadar üretim hattına alınmayacak. İlk olarak 2019'un Kasım ayında Tesla tanıtım etkinliğinde elektrikli kamyoneti duyurulduğında, 3 yıl içinde 1,5 milyon ön sipariş almıştı. Ancak belirtilen ilk bilgilere göre, etkinlikten itibaren tek bir Cybertruck teslim edilemedi.

cybertruck (2)

2022'nin dördüncü çeyreğe ilişkin Tesla mali rapor raporunda Musk'ın düşüncelerinden ve Cybertruck'ın geleceğinden bahsedildi. 2023 yılında şirket hedeflerini karşılayıp karşılamayacağı sorusuna cevap olarak Musk, elektrikli pikapların bu yaz üretilmeye başlanacağını ancak, seri üretime geçilmeyeceğini belirtti.

Elon Musk, Tesla'nın çeyrek yıl açıklamasında, “Üretim başlangıcını her zaman en aza indirmeye çalışırım. Üstelik zamanla artacak, ancak ilk başta çok yavaş üretim olmasını bekliyoruz” ifadelerini kullandı.

Tesla açığını bulan kullanıcılar, arabalarını bedavaya otopilot olarak kullanıyor! Tesla açığını bulan kullanıcılar, arabalarını bedavaya otopilot olarak kullanıyor!

cybertruck (4)

Bununla birlikte Tesla’nın seri üretime hazır olduğu söylendi. Bahsi geçen bu gecikmelere rağmen, Cybertruck’ın gövdesi ve montaj için gerekli ekipmanların üretecek sistemlerin kurulmaya başlandığı belirtildi.

Tesla tarafından yapılan bu son erteleme açıklamaları, şirket içerisinde süre gelen bir dizi aksiliğin parçası olduğu düşünülüyor. Cybertruck'ın ön satışlarının teslimi 2021’in sonu için planlanmıştı, ancak COVID-19 salgını nedeniyle ertelendi. Daha sonra 2023’te sunulması öngörülmüştü, ancak şimdi de bu son açıklamalar neticesinde 2024 yılına ertelendi.

Editör: Enes Sapmaz