Giderek büyüyen ve basit bir mesajlaşma programından adeta dev bir sosyal medyaya dönüşen Telegram, yeni yıla girdiğimizde kullanıcılarını çok mutlu edecek yeni bir güncelleme daha yayınladı. 

Telegram'a birçok kullanışlı ve eğlenceli yeni özellik eklendi. İşte Telegram'a gelen yeni özellikler...

Gizli Medya

ezgif.com-gif-maker

Telegram, mesajlardaki herhangi bir metni gizlemek için spoiler biçimlendirmesini destekler. Artık fotoğrafları ve videoları, görüntüyü bulanıklaştıran parıldayan bir katmanla kaplayabilirsiniz. Büyüyü bozmak ve içeriği görmek için alıcılarınızın bir dokunuşu yeterli olacaktır.

Sıfır Depolama Kullanımı

Telegram, cihazınızda yer kaplamaz bölümünün yanında yer alabilir. Medya ve belgeleri telefonunuzun deposundan kaldırabilir ve dilediğiniz zaman Telegram bulutunuzdan yeniden indirebilirsiniz. Kullanıcılar yıllardır maksimum önbellek boyutu ayarlayabiliyor veya bir süre sonra kullanılmayan öğeleri otomatik olarak kaldırabiliyorlar.

ezgif.com-gif-maker (1)

Bu güncellemeyle, özel sohbetlerdeki ayrıcalıklar dışında Özel Sohbetler, Gruplar ve Kanallardan önbelleğe alınmış medya için de ayrı otomatik kaldırma ayarları ekleyebilirsiniz.

Yeni pasta grafikler nelerin yer kapladığını görselleştirmeye yardımcı olur ve Medya, Dosyalar ve Müzik için özel sekmeler yalnızca birkaç dokunuşla en büyük öğeleri silmenizi sağlar.

iOS'te, uygulamanın önbellek boyutunuzu hesaplaması için geçen süreyi büyük ölçüde azalttık. Android kullanıcıları bu konuda şanslı, uygulamaları bunu zaten en yüksek hızda yapıyordu.

Ayarlar > Veri ve Depolama > Depolama Kullanımı bölümündeki yeni seçeneklere göz atın.

Yeni Çizim ve Metin Araçları

Telegram'ın zaten güçlü olan medya düzenleyicisi tamamen yeniden tasarlandı. Çizim araçları, çizim hızına göre dinamik olarak genişliği değiştirir ve otomatik olarak çizgilerinizi yumuşatır.

Hassas verileri (veya fotoğraf bombalayıcıları) yeniden düzenlemek için yeni bir bulanıklaştırma aracı ve damlalık aracı da dahil renkleri seçmek için 5 yüksek hassasiyetli yol var.

Hareketli kartpostallar

Artık fotoğraflara veya videolara metin eklerken boyutunu, yazı tipini ve arka planını değiştirebilirsiniz. Görüntülerdeki metne özel hareketli ifadeler eklemek, Telegram Premium aboneliği olmasa bile tüm kullanıcılar tarafından kullanılabilir.

Dikdörtgen, daireler, oklar, yıldızlar ve sohbet balonları gibi şekilleri hızlıca eklemek için “+” düğmesine dokunun. Tuvali renkle doldurmak veya her şeyi silmek için yüzeye de basılı tutabilirsiniz.

Threads ve Instagram daha çok birleşiyor! Threads ve Instagram daha çok birleşiyor!

Kişiye özel Profil Resimleri

Kişilerinizi düzenlerken onlar için bir resim seçebilirsiniz ve sadece siz onun profilinde bunu görürsünüz.

Kişiye özel Profil Resimleri-1

Kişiniz için iyi bir profil resminiz varsa bunu ona önerebilirsiniz. Profiline eklemek için sadece iki dokunuşu yeterli olacaktır.

Bir kişinin profilini açın > Düzenle, ardından “… için Fotoğraf Ayarla” veya “… için Fotoğraf Öner” seçeneğini seçin.

Diğer özellikleri ve detayları görmek için Buraya Tıklayarak Telegram Blog'una gidebilirsiniz.

Editör: Burak Karahan