Telegramplatformunda sunduğu yeni güncellemesi sayesinde, eğer bir birisi ana dilinizden farklı bir dilde mesaj gönderdiği zaman, arayüzün üst kısmında mesajı dilediğiniz dile çevirebilen bir çeviri çubuğu göreceksiniz. Mesajlarını gerçek zamanlı olarak çevrilmesi için üzerine dokunmanız gereken özelliğe ilk olarak Premium aboneleri erişebilecek. Ayrıca gruplar ve kanallar üzerinden etkileşim kurarken de kullanılabilecek.

telegram özellik (3)

Ayrıca Telegram'ın yeni güncellemesi, çıkartmalar ve emojileri profil resimlerine dönüştürmek için bir araç daha ekliyor. Bu özelliği kendiniz için kullanmanın yanı sıra, kişileriniz için özel profil resimleri ayarlayabilir veya onlara yeni profil resmi önerebilirsiniz. Premium kullanıcılarına özel olmayacak bu özellik, platformdaki tüm kullanıcılar tarafından kullanılabilir olacak.

YouTube, silah videolarına büyük kısıtlama getiriyor! YouTube, silah videolarına büyük kısıtlama getiriyor!

telegram özellik (2)

Bunun yanı sıra çıkartmalar ve emojileri bulmayı artık daha kolay hale getiren Telegram, uygulama içinde yer alan binlerce sayıdaki emoji seçeneğini kategoriler halinde düzenleyerek bulmayı kolaylaştırdı. Aynı zamanda, emojilere animasyon ekleyen şirket, platforma 10 yeni özel emoji paketi yayınladı.

telegram özellik (1)

Telegram, cihazınızda kullanılan verileri takip etmenizi sağlayan kısmı güncelledi. Uygulamanın ağ kullanım aracını yeniden tasarlayan şirket. arayüzün üst kısmına genel bilgiler, mobil dolaşım bilgileri, WiFi ve internet kullanımı bilgilerini ayrı sekmelerde yer alan bir pasta grafikte gösterecek.

Son olarak, Telegram, otomatik medya indirme ayarlarını değiştirerek kullanıcılara, uygulamanın otomatik olarak telefonlarının depolama alanına kaydettiği medyaların türü ve boyutu üzerinde daha geniş çaplı bir kontrol sağlayan bir silme özelliği ekledi. Eğer Telegram'ın yeni güncellemesi cihazınıza gelmediyse merak etmeyin. Cihazdan cihaza farklılık gösteren güncellemelerin gelmesi birkaç gün sürebilir.

Editör: Enes Sapmaz