Bir Telegram grubu, kullanıcıların grubun amacına veya konusuna göre mesaj alışverişinde bulunmasına, medya dosyalarını paylaşmasına, tartışmalara katılmasına ve çeşitli etkinliklere katılmasına olanak tanır.

Öneri Telegram grupları ve Telegram kanalları:

1- @MatematikSoruCoz: 

Bu Telegram grubunda öğrenciler çözemedikleri soruları paylaşır, çözebilen öğrenci veya öğrenmen soruyu çözer.

2- @Ekonomi:

Bu Telegram kanalında her gün 17:00’da günlük para kurları aboneler için paylaşılır.

3- @ingilizcep:

Bu Telegram kanalında her gün 1 İngilizce kelime soru halinde paylaşılır ve abonelerin yeni kelimeler tanıması sağlanır.

Bunlar gibi birçok Telegram grupları bulabilirsiniz ve ihtiyacınıza göre faydalanabilirsiniz.

telegram (2)

İşte Telegram gruplarının bazı temel özellikleri:
 

Üyelik: Telegram grupları, grup ayarlarına ve grup yöneticisi tarafından belirlenen sınırlamalara bağlı olarak birkaç ila yüz binlerce arasında değişen sayıda üyeye sahip olabilir.
 
Genel veya Özel: Telegram grupları genel veya özel olabilir. Herkese açık gruplar herkes tarafından keşfedilebilir ve katılabilir, özel gruplara katılmak için ise grup yöneticisinin daveti veya onayı gerekir.

Meta, yapay zeka etiketini değiştiriyor! Meta, yapay zeka etiketini değiştiriyor!

Grup Yönetimi: Her Telegram grubunun, grup üzerinde ek ayrıcalıklara ve kontrole sahip bir veya daha fazla yöneticisi vardır. Yöneticiler grubu yönetebilir, kurallar belirleyebilir, üye ekleyip çıkarabilir, çeşitli ayarları kontrol edebilir ve tartışmaları yönetebilir.

Grup Sohbeti Özellikleri: Telegram grupları, yazılı mesajlaşma, sesli aramalar, dosya paylaşımı ve medya paylaşımı gibi özellikleri destekler. Grup üyeleri metin mesajları, fotoğraflar, videolar, sesli mesajlar, çıkartmalar ve diğer dosya türlerini gönderebilir. 

Yanıtla ve Bahset: Kullanıcılar, bir gruptaki belirli iletileri yanıtlayarak zincirleme konuşmalara izin verebilir. Tartışmaları düzenli tutmaya yardımcı olur ve aynı anda birden fazla görüşmeyi takip etmeyi kolaylaştırır. Kullanıcılar ayrıca kullanıcı adlarının ardından "@" sembolünü kullanarak diğer grup üyelerinden bahsedebilir ve onları mesajdan haberdar edebilir. 

Botlar ve Entegrasyonlar: Telegram grupları, çeşitli işlevleri yerine getirebilen ve grup içinde hizmet sağlayan otomatik hesaplar olan botların entegrasyonunu destekler. Botlar denetleme, içerik yönetimi, bilgi alma, oyunlar ve daha fazlası için kullanılabilir.

telegram (1)

Kripto para yaygın olarak her yerde olduğu gibi Telegram’da da takipçileri vardır. Telegram kripto grupları fikir alış verişi yapmak için yatırımcılar tarafından tercih edilir. Bugün baktığımızda Telegram’da @Piyasa grubu oldukça rağbet görmektedir ve gündeme dair paylaşımlar yapılmaktadır. Kripto para Telegram’da Bitcoin ve Altcoinler olarak sıralanmaktadır.
 
Telegram grupları genellikle sosyal gruplar, hobi toplulukları, ilgi alanına dayalı tartışmalar, profesyonel ağ oluşturma, eğitim toplulukları, haber paylaşımı, destek grupları ve daha fazlası dahil olmak üzere çeşitli amaçlar için kullanılır. Benzer düşünen bireylerin bağlantı kurması, bilgi paylaşması ve işbirliği yapması için bir platform sağlarlar.
 

Editör: Enes Sapmaz