İşte tatilinizde çantanızda bulundurmanız gereken 5 cihaz...

1) Powerbank (Taşınabilir güç kaynağı)

Listemimizin olmazsa olmazı powerbank'ler ile gittiğiniz her yerde kesintisiz bir güç kaynağına sahip olabilecekseniz. Kumsalda, dağda, köyde, ormanda her yerde güce erişebilmenizi sağlayan powerbankler, kesintisiz olarak elektronik cihazlarınızı her türlü ortamda şarj edebilir.

bayramda yanınızda olması gereken 5 teknolojik ürün (6)

Bir çok çeşidi ve ek detayları olan taşınabilir güç kaynakları bir hoparlör, radyo, veya hatta güneş enerjisi desteği ile kullanıcıların istediği türde özellikler barındırabiliyor. 

Hayatımızın vazgeçilmez bir parçası olan şarj gücü ve kapasitesi, her gün çıkan yeni bir mobil cihazlarla daha fazla pil özellikerine sahip olsa da kullanım oranımız arttığı için zamansız yerlerde şarjımız bitebiliyor. Özellikle tatillerde zamanımızın çoğunu dışarıda veya elektriğe erişimi olmayan yerlerde geçirdiğimiz için her zaman cihazlarımızı şarj etme imkanına sahip olmayabiliyoruz.

Böyle anlarda yardımımıza yetişen ve yanımızdan ayırmamız gereken bu teknolojik ürünler, akıllı telefon, akıllı saat ya da tablet veya kablosuz kulaklık gibi cihazların çoğunluğunu istediğimiz yer ve zamanda kolayca şarj edebiliyoruz. Powerbank'ler sayesinde herhangi bir imkanısız durumda veya ortamda bir priz aramak zorunda kalmıyoruz.

bayramda yanınızda olması gereken 5 teknolojik ürün (7)

Ancak tatilde yanınıza alacağınız taşınabilir şarj cihazını seçerken güç kapasitesinin yüksek olmasına ve hızlı şarj etme özelliğine sahip olmasına dikkat etmeniz gerekiyor. Böylelikle hem tam ihtiyacınız olduğu ortamda veya zamanda şarj cihazınızın kapasitesi bitmeden ve kısa sürede tüm elektronik cihazlarınızı şarj edecektir.

Taşınabilir güç kaynaklarına (powerbank) buradan göz atabilirsiniz.
 

2) Taşınabilir Bluetooth hoparlör

Listemizin iki numarasında ise taşınabilir Bluetooth hoparlörler bulunuyor. Müzik keyfinizi her yerde bir Bluetooth bağlantısı kadar yakın şekilde kullanmak istiyorsanız yanınızdan asla ayırmamanız gereken bu cihazlar, tatilinizde siz ve arkadaşlarınıza güzel anılara neden olacak. Fiyat olarak oldukça geniş bir aralık yelpazesi sahip olan taşınabilir hoparlörler, su geçirmez, bir çakmak büyüklüğünde veya büyük bir kolon şeklinde kullanıcıların isteklerine göre şekillenebiliyor.

bayramda yanınızda olması gereken 5 teknolojik ürün (3)

Arkadaşlarınızla bir kamp gezisinde, yüzerken, bisiklet sürerken veya sahilde otururken müziğin kesintisiz olarak konuşmalarınız sırasında arka planda çalması sohbetlerinize ayrı bir keyif katacak. Tatillerinizde daha kaliteli ve yüksek sesli müzik dinlemek için çok ideal olan bu teknolojik ürünler, çantanızdan ayırmamanız gereken cihazlar arasında yer alıyor.

İster otelde, köyde, veya bir ormanda tatil yapmayı seven insanlar için vazgeçilmez olacak bu cihazlar, özellikle akşam oturup keyifli sohbetler arasında güzel bir müziğin eşlik etmesi tatilinizde güzel anılar biriktirmenizi sağlayacak. Telefon hoparlörleri bazı ortamlarda istediğiniz kalitede ses veremediğinden, taşınabilir Bluetooth bağlantılı bir hoparlör kullanmanız siz ve arkadaşlarınız için daha faydalı olacaktır.

bayramda yanınızda olması gereken 5 teknolojik ürün (4)

Taşınabilir bluetooth hoparlör seçerken, suya ve düşmeden sonra kaynaklanan darbelere dayanıklı olmasına dikkat etmeniz gerekiyor. Çünkü tatilde ne zaman başınıza neler gelebileceğini kestiremiyorsunuz. Bundan kaynaklı olarak, hoparlörün öncelikle kaliteli malzemelerden yapılmış olması sizler için en önemli özelliklerden birisi olsun. Bunun yanı sıra seçeceğiniz taşınabilir hoparlörün ses kalitesinin de iyi olması gerekiyor. Ayrıca dikkat etmeniz gereken unsurlardan bir diğeri ise müzik dinlerken keyfinizi artıran en önemli etkenlerden biri olan ses kalitesi, sesin pürüzsüz ve gerçeğe yakın tonlarda çıkıyor olması gerekiyor. İkinci teknolojik ürün önerimizde dikkat edeceğiniz bu detaylar ile kaliteli bir taşınabilir hoparlör sahibi olabilirsiniz.

Taşınabilir hopörlere buradan göz atabilirsiniz.

3) Çoklu şarj kabloları

Şarj kabloları da şarj adaptör cihazınız kadar önemli. Kaliteli ve çoklu başlığa sahip bir şarj kablosu almak siz ve çevrenizin yararına olacak.

bayramda yanınızda olması gereken 5 teknolojik ürün (5)

Şarj kabloları aşınmalar nedeniyle yıpranıp kopabiliyor. Bunun önüne geçmek için kaliteli ve sağlam malzemelerden üretilmiş bir şarj kablosu almak, tatillerinizde dükkan dükkan gezip kablo aramanızın önüne geçebilir. Ayrıca USB-Type A /USB- Type B/ USB-Type C ve iOS şarj başlıklarına sahip şarj kablosu almak tatilde yaşayacağınız priz kavgalarının önüne geçebilir.

bayramda yanınızda olması gereken 5 teknolojik ürün (1)-1

Bunun yanı sıra hızlı şarj desteği olan uzun şarj kablolarını seçmeye özen göstermek başınızın ucunda olmayan prizler için yerlerde yatma problemini ortadan kaldırabilir.

Şarj kablolarına göz atmak için buraya tıklayabilirsiniz.

4) E-Kitap okuyucu

Tatilerde olmazsa olmaz olan kitapların yerine alabileceğiniz e-Kitaplar ile hem doğaya sahip çıkabilir hem de daha uygun fiyatlara istediğiniz kitaba istediğiniz yerde okuma şansı yakalayabilirsiniz.

bayramda yanınızda olması gereken 5 teknolojik ürün (2)

Apple'ın sanal gerçeklik cihazı hakkında yeni iddia! Apple'ın sanal gerçeklik cihazı hakkında yeni iddia!

Ayrıca tatile giderken fiziksel olarak fazla yer kaplayan ve ağırlık yapan geleneksel kitapları taşımak bir hayli zor. Bavulunuzda veya çantanızda ek bir yük olan kitapları götürmekten vazgeçmek yerine, çok fazla yer kaplamayan bir e-Kitap okuyucu alabilirsiniz. İçerisinde binlerce kitap barındırabilen bu teknolojik ürünler, tatinizde size yük olmak yerine keyfinizi yerine getirecek en mantıklı seçimlerden biri olacaktır.

bayramda yanınızda olması gereken 5 teknolojik ürün (1)-2

E- Kitap okuyucu alırken en çok dikkat etmeniz gereken nokta ise, ekran kalitesinin gerçek kitap okuyormuş hissi verip vermediğini kontrol ve pil ömrünün uzun olmasına dikkat etmek olacak.

E-Kitap okuyucularına göz atmak için buraya tıklayabilirsiniz.

5) Aksiyon kamerası

Her anınızı saniyesinde kayıt altına alabileceğiniz bu cihazlar, videolarınızı ve fotoğraflarınızı incelediğiniz zaman tatilinizin nasıl su gibi akıp gittiğini farkına vardıracak. Rafting yaparken, yüzerken, koşarken veya bisiklet binerken 'mount' aparatlarıyla istediğiniz her yere tutturabileceğiniz bu kameraları en ekstrem durumlarda gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz.

bayramda yanınızda olması gereken 5 teknolojik ürün (8)

Tatillerin en güzel yanlarından bir diğeri ise izleyemeye ve anlatmaya doyamadığımız yol hikayeleri oluyor. Gittiğiniz o uçsuz bucaksız yolları, gezdiğiniz muhteşem yerleri ve yaptığınız tonla aktiviteleri kayıt altına alarak gelecek yıllar sonra bile keyifle tadını çıkarabiliyorsunuz. Bu bahsettiğimiz anıları biriktirebileceğiniz en uygun kameraların başında ise aksiyon kameraları geliyor.

Aksiyon kameraları daha çok sert ve ekstrem sporları yaparken video çekmek üzere tasarlanmış cihazlar olsa da hareketli görüntüleri en kaliteli şekilde kaydetmeyi başaran ve kullanımı pratik olan el kameralarından biridir. Saymakla bitmeyecek özellikleri nedeniyle tüm aktivitelerinizi kolaylıkla kayıt altına alabiliyorsunuz. 

bayramda yanınızda olması gereken 5 teknolojik ürün (9)

Tatile gitmeden yanınıza bir aksiyon kamerası almaya karar verdiyseniz, 4K kalitesinde kayıt alabilen cihazları gönül rahatlığı ile tercih edebilirsiniz. Bunun yanı sıra tatilde çok fazla ihtiyacınız olacak yerleştirme (mount) aparatlarını da yanınızda götürmeyi unutmamanız gerekiyor.

Değerli düşüncelerinizi biz Megabayt ekibiyle yorumlarda paylaşabilirsiniz.

Editör: Enes Sapmaz