Meta Quest kullanıcıları, Microsoft Office uygulamalarını kullanabilecek! Meta Quest kullanıcıları, Microsoft Office uygulamalarını kullanabilecek!

OpenaAI'nin büyük dil modeli destekli yapay zeka sohbet botu ChatGPT, son haftaların en çok konuşulan teknolojisi durumunda. Her isteğinize akıcı cevaplar verebilen, ödevlerinizi yapabilen hatta yazılım yazarken size yardım edebilen ChatGPT, bir rekoru eline geçirdi.

İsviçre yatırım bankası UBS tarafından yapılan yeni bir analize ve birden fazla finans kuruluşunun bildirdiğine göre, sohbet robotu tarihteki en hızlı büyüyen tüketiciye dönük uygulama olmayı başardı. UBS, Benzerweb'den toplanan verilere göre, Ocak ayında, halka açık lansmanından sadece iki ay sonra, ChatGPT'nin aylık 100 milyon aktif kullanıcıya ulaştığını belirtti. Geçen ayın sonunda, bot günde yaklaşık 13 milyon tekil ziyaretçi tarafından ziyaret ediliyordu.

chatgpt (1)-2

Karşılaştırmak için belirtmek gerekirse, TikTok'un dünya çapında lansmanından itibaren net 100 milyon kullanıcıya ulaşması yaklaşık dokuz ay sürdü. Instagram'ın bu kritere ulaşması ise iki buçuk yıl sürdü.

UBS'den gelen bu açıklamada, "internet alanını takip ettiğimiz 20 yıl içinde, tüketici internet uygulamalarında daha hızlı bir yükseliş hatırlamıyoruz" cümlesi özellikle dikkat çekiyor.

Microsoft vakit kaybetmedi: İşte ChatGPT entegreli Bing arama motoru Microsoft vakit kaybetmedi: İşte ChatGPT entegreli Bing arama motoru

ChatGPT sizi mesleğinizden edebilir: İşte yapay zekaların yakın zamanda insanların yerine geçebileceği işler ChatGPT sizi mesleğinizden edebilir: İşte yapay zekaların yakın zamanda insanların yerine geçebileceği işler

Çok konuşulan yapay zeka OpenAI ChatGPT nedir? Nasıl kullanılır? Çok konuşulan yapay zeka OpenAI ChatGPT nedir? Nasıl kullanılır?

Editör: Burak Karahan