Fiyatıyla herkesi şok eden bir oyun Steam'de satışa çıktı. “The Hidden and Unknown” adlı oyun, 2 bin dolar fiyatıyla satışa çıktı. Oyunun Türkiye fiyatı da 17 bin TL.

Oyunun fiyatı 17 bin TL fakat oyun deyim yerindeyse fiyatının hakkını vermiyor. Yani öyle beklediğiniz gibi muhteşem grafikler, müthiş oyun mekanikleri bu oyunda yok. "Peki bu oyun neden bu kadar pahalı?" dediğinizi duyar gibiyiz. Oyunun fiyatı aslında oyunun geliştiricisinin fikrinde yatıyor.

Oyunun fiyatı, geliştiricinin anlattığı hikâye için biçtiği değer

Oyunun geliştiricisi 'The Pro', The Gamer'a yaptığı açıklamada oyunun fiyatının yüksek olmasının sebebini şöyle açıklıyor:

“Fiyat etiketinin nedeni, kendi hayatımı birkaç kuruş için satmak istememem. Bana göre hikâye, saf bir "oyundan” daha fazlasını ifade ediyor.”

Half-Life, 25. yılında yeni harita ve mod ile güncellendi! Half-Life, 25. yılında yeni harita ve mod ile güncellendi!

The Hidden and Unknown oyunun hikayesi ne?

en pahalı oyun-1

The Hidden and Unknown'un hikayesi oyunun geliştiricisinin otobiyografisi. Ancak Tam olarak otobiyografi demek de doğru değil. Geliştirici, hem kendi geçmişi hem de felsefik düşünceleri görsel tarzda sizin yönlendirdiğiniz bir hikâyeyle aktarmayı denemiş.

Oyunda herhangi bir sanat tasarımı vb. şey yer almıyor. Sadece yazılar ve 3D render'lanan ortamlar yer alıyor.

The Hidden and Unknown'un hikayesi 2 saati aşmıyor. Bu da oyunu satın alan kullanıcının oyunu bitirdikten sonra direkt olarak iade edebileceği ve parasını geri alabileceği anlamına geliyor.Geliştirici de aslında dikkat çekici bir fiyat belirlerken “Kimseyi maddi sıkıntıya sokmak istemem.” diyor.

The Hidden and Unknown sistem gereksinimleri

  • İşletim sistemi: Windows 7 ve üzeri
  • İşlemci: 1.8 GHz
  • RAM: 2 GB
  • Ekran kartı: İşlemcinin dahili ekran kartı yeterli
  • Depolama alanı: 505 MB