Portekizli yıldız Cristiano Ronaldo, geçtiğimiz günlerde Suudi Arabistan'ın Al-Nassr takımına transfer oldu. Futbolcunun Arabistan ligine transferinin ardından FIFA 23 oyunundaki güçleri de düşürüldü.

Ronaldo şu anda oyunda 88'lik bir genel reyting puanına sahip ve bu, 2007’de Manchester United’dan ayrıldığından beri oyuncunun en düşük puanı. Ronaldo'nun detaylı istatistikleri de aynı şekilde adeta yere çakıldı. Top sürme yeteneği 84’ten 81’e düşerken dayanıklılığı da 74’ten 70 düştü.

Suudi Arabistan ekibi Al-Nassr’a imza atmasına rağmen Ronaldo, en son kadro güncellemesinin ardından FIFA 23’te serbest oyuncu olarak kaldı, bu nedenle kariyer modunda herhangi bir takımla ücretsiz olarak sözleşme imzalatabilirsiniz.

ronaldo-fifa-23-1

İçler ısıtan LOTR oyununun ilk detayları belli oldu: Tales of The Shire İçler ısıtan LOTR oyununun ilk detayları belli oldu: Tales of The Shire

EA Sports, Dünya Kupası galibini dördüncü kez doğru tahmin etti

EA'in FIFA simülasyonları, son dört yıldır Dünya Kupası galibini doğru tahmin ediyor. Simülasyon, 2018'de Fransa'nın, 2014'te Almanya'nın ve 2010'da İspanya'nın kazandığını doğru tahmin etmişti.  

EA Sports, FIFA 23'ü kullanarak yaptığı simülasyon ile kupada oynanan 64 maçı oynattı. Simülasyonda finalde Arjantin'in rakibi olarak Brezilya'yı görmemize rağmen, Arjantin'in 2022 Dünya Kupası'nı kazanacağı soncu simülasyon tarafından doğru bilindi. 

FIFA 23 kullanılarak yapılan simülasyonda Fransa turnuvayı üçüncü olarak tamamlıyordu. Her ne kadar Fransa tahmini doğru çıkmasa da EA Sports'un Arjantin tahmini doğru çıktı.