Marvel dünyasında gördüğünüz süper kahramanların arkasındaki isim olan Stan Lee'nin belgeseli geliyor.

Netflix, Lara Croft'un animasyonu için tarih verdi Netflix, Lara Croft'un animasyonu için tarih verdi

12 Kasım 2018'de hayatını kaybeden Stan Lee için Disney Plus'ta yayınlanacak bir belgesel hazırlanıyor. Disney+, Stan Lee’nin 100. yaşının kutlandığı 28 Aralık günü çizgi roman yazarını konu alacak yeni belgeselini duyurdu. Belgeselin adı "Stan Lee" olacak ve şimdilik çıkış penceresi olarak '2023' yılı işaret ediliyor.

İşte Stan Lee belgeseli için yayınlanan duyuru fragmanı:

Stan Lee Kimdir?

Stan Lee (28 Aralık 1922 - 12 Kasım 2018), Amerikalı çizgi roman yazarı, editör ve yapımcı. Spider-Man, X-Men, Iron Man, Thor, Hulk, Black Widow, Fantastik Dörtlü, Kara Panter, Daredevil, Doktor Strange, Scarlet Witch, ve Ant-Man gibi çok sayıda popüler kurgusal karakter yarattı.

stan-lee-is-remembered-on-what-would-have-been-his-100th-birthday

Lee, 1922'de New York'ta, Stanley Martin Lieber ismiyle Yahudi bir ailenin oğlu olarak dünyaya geldi. Ailesi maddi sorunlar çekiyordu. Okulu bıraktıktan sonra çizgi roman yayımlama şirketi Timely'de çalışmaya başladı. İlk hikâyesi 1942 yılında Kaptan Amerika hakkındaydı. Stan Martin, S.T. Anley gibi farklı isimler altında yazılar yazdı fakat Stan Lee'yi seçti. Timely, ismini Marvel Comics olarak değiştirdi. Stan Lee yeni karakterler yaratmaya devam etti. Fantastik Dörtlü'yü 1961 yılında yarattı ve bunu Hulk takip etti. Bir yıl sonra ise Örümcek Adam'ı yayımladı. Daredevil ise 1964'te ortaya çıktı. Tüm bu karakterler Stan Lee'yi çok başarılı kıldı.

Stan Lee'nin 2010 yılında sunduğu "Stan Lee'nin Süper İnsanları" adlı televizyon dizisi kendisinin "süper insan" olduğunu iddia eden insanları tanıtmıştır.

İşte Marvel dünyasının en güçlü 10 karakteri: Thanos önlerinde diz çöker tövbe ister... Foto Galeri: İşte Marvel dünyasının en güçlü 10 karakteri: Thanos önlerinde diz çöker tövbe ister...

2023'te yayınlanacak Marvel dizileri ve filmleri Foto Galeri: 2023'te yayınlanacak Marvel dizileri ve filmleri

Yapay zeka, Marvel karakterlerini bebeğe çevirdi Foto Galeri: Yapay zeka, Marvel karakterlerini bebeğe çevirdi

Editör: Burak Karahan