Yayıncı Annapurna Interactive, özel bir çekilişle gerçek hayattaki sokak kedilerini kurtarmak için iki kedi hayır kurumuyla işbirliğinde bulundu. 2022 yılının en çok beklenen oyunlarından biri olan Stray, bu hafta başlarında piyasaya sürülmesiyle, yeni hayırsever güçlerini toplayarak bir video oyunundan fazlası olmak için elinden geleni yaptı.

Game Pass cazibesini kaybediyor! Yeni abone sayısı düşmeye başladı... Game Pass cazibesini kaybediyor! Yeni abone sayısı düşmeye başladı...

Stray, sokak kedilerine ev olacak

Stray, robotlar ve etçil bakterilerle dolu distopik bir dünyaya düşen bir sokak kedisinin, ailesine geri dönmesini işleyen açık dünya macera-korku oyunudur. Bunlarla yetinmek istemeyen oyun yapımcıları artık gerçek hayattaki başıboş sokak kedilerinin bir ev aramasına yardımcı oluyor.

Çekilişler kapandı

ABD merkezli Annapurna, Nebraska Humane Society ve Cats Protection ile birlikte anlaşma imzaladı. Çekiliş yapıcağını söyleyen yayıncı stüdyo, oyuncuları Stray'in PS4 veya PS5 dijital kodu kazanma şansı için hayvan barınaklarına bağışta bulunmaya çağırdı. Ancak şuanda kayıtlar kapanmış olsa da, Nebraska Humane Society ve Cats Protection popüler oyunun altı kopyasını dağıtacak ve yakında kazanan isimleri açıklayacak.

stray-inceleme150802_1

Oyun büyük bir çoğunlukla olumlu eleştirilere tutuldu. Bunun yanı sıra Guardian'ın ünlü oyun yorumcusu Keza McDonald, beklenmedik bir şekilde 'hareketli' olarak nitelendirdiği Stray'e beş yıldız verdiğini duyurdu.

Editör: Enes Sapmaz