Filmin yaratıcı ekibi henüz gizli tutuluyor, ancak Annapurna Animation'ın başkanı Robert Baird, Entertainment Weekly'ye verdiği röportajda, film çalışmalarının aktif bir şekilde devam ettiğini ve bu yapımın "şimdiye kadar yapılmış en büyük umut serseri filmi" olacağını belirtti.

Baird, Stray'in bir "umut-punk" hikayesi olarak tanımlandığını açıklıyor. Bu terim, iyimserliği tiranlığa karşı bir direniş biçimi olarak ele alıyor. Bu neredeyse oyunun duygusal temasına bir gönderme yapıyor ve filme derinlik katması bekleniyor. Ayrıca, oyunun sevilen karakteri olan drone B-12'nin filmin önemli bir parçası olacağı doğrulandı ve ikilinin "bir kedi ve bir robot arasında geçen arkadaşlık komedisi"nin izleyicilere komik ve dokunaklı anlar sunacağı kesin.

Stray-in-Preview-Meow-Meow-MEOW

Oyun, geçen yıl piyasaya sürüldüğünde siberpunk bir dünyada meraklı bir kedinin kontrolünü oyunculara vererek büyük ilgi topladı. Çeşitli platformlar üzerinde gizliliğe dayalı geçişler ve kedinin miyavlamaları gibi özellikleriyle oyunseverlerden tam not aldı.

Annapurna Animation'ın Stray filmi, şirketin animasyon dalının yükselen başarı grafiğinin bir yansıması olarak görünüyor. Chris Wedge'in yönettiği "FOO" ve Nick Bruno'nun çalıştığı gizemli "Spielberg tarzı" proje gibi diğer projeler de merak uyandırıyor.

MultiVersus geri dönüyor! Çıkış tarihi belli oldu... MultiVersus geri dönüyor! Çıkış tarihi belli oldu...

Annapurna, Stray'i animasyon filmi olarak uyarlaması nedeniyle diğer oyunların da film muamelesi görebileceğini belirtiyor. Şirketin listesinde Daisy Ridley ve James McAvoy'un başrollerini paylaştığı zaman döngülü gerilim filmi "Twelve Minutes", Starfield'dan önceki Starfield bilim kurgu oyunu "Outer Wilds", ve anlatı gizemi "Kentucky Route Zero" gibi ilgi çekici projeler bulunuyor.

Stray, çılgınca popüler bir oyun olması nedeniyle ilk uyarlama olarak seçilmiş gibi görünüyor ve hem oyunseverler hem de sinemaseverler için büyük bir heyecan kaynağı olacak gibi duruyor.

Editör: Enes Sapmaz