Oyuncular için en büyük platform olan dijital oyun pazarı Steam, masaüstü uygulamasında birçok seçenek ve özellik sunsa da mobil uygulama tarafında neredeyse tarihi eser sayılabilecek bir uyuglamaya sahipti. Oyuncuların sadece Steam Guard gevenlik önlemi için kullandığı uygulama artık yeni bir arayüz ile güncelleniyor. 

Valorant, Playstation ve Xbox'lara geliyor! Tarih verildi... Valorant, Playstation ve Xbox'lara geliyor! Tarih verildi...

Steam'in geliştirici Valve, gelen tepkilere artık dayanamamış olacak ki taş devrinden kalma uygulamayı yenilemeye karar verdi. 

İşte yeni Steam Mobil uygulamasından ilk görüntüler:

4e7bdf9ec4682f8be92f9e343213345a8b6e552f

Eskisiyle karşılaştırılamayacak kadar iyi ve kullanışlı gözüken yeni arayüzde, ouncular, soldaki hamburger menüden kurtularak en önemli sayfalara uygulamanın altına eklenen menüden ulaşabilecek. Menüde yer alan yeni hamburger menüsüyse Topluluk gibi alanlara erişmenizi sağlayan bağlantılara yer verecek.

Steam Guard artık QR kod destekliyor

Steam mobil uygulaması daha önce oyuncular tarafından Steam Guard güvenlik kodunu almak ve elle girmek için kullanılıyordu. Artık Steam masaüstü uygulamasında gösterilecek QR kodu mobil uygulama ile taratarak daha hızlı bir erişim sunulacak.

1b5ea579f1d5a9818aa0fc048fa271956c4588c4

Steam Mobil uygulaması şu an için sadece beta kullanıcıları tarafından kullanılabiliyor.  Android platformu için beta tester olmak istriyorsanız buraya tıklayabilirsiniz.  iOS’ta beta sürümüne erişmek içinse Apple’ın TestFlight uygulamasını kullanmanız gerekiyor.

Editör: Burak Karahan