10 milyon aktif kullanıcı rekoru, dünyanın dört bir yanındaki oyuncuların Steam'de her yıl düzenlenen büyük bir etkinlik olan yakın zamanda düzenlenen Noel İndirimi sırasında kırıldı. 

Platformdaki oyuncu sayısı istikrarlı bir şekilde artarak bu hafta başlarında 32 milyon eşzamanlı kullanıcıya ulaştı. Yani Steam'e giriş yapmış ancak aktif olarak oyun oynamayan oyuncular.

Platformun popülaritesindeki bu büyüme, Dota 2, Counter-Strike: Global Offensive, Call of Duty: Warzone 2, PUBG: Battlegrounds gibi çok çeşitli oynaması ücretsiz oyunlara bağlanabilir. Elbette uzun yıllardır popüler olan Apex Legends da bunlar arasında. Ayrıca Grand Theft Auto 5 ve Call of Duty: Modern Warfare 2 dahil olmak üzere birkaç başarılı ücretli oyun da var.

Geforce Now, WoW'u kütüphanesine ekliyor Geforce Now, WoW'u kütüphanesine ekliyor

Elden-Ring-Inceleme-1

SteamDB'ye göre , Steam'deki toplam eşzamanlı kullanıcı sayısı 7 Ocak'ta 10.016.459 rekor seviyeye ulaştı. Bu, ilk kez 10 milyondan fazla kullanıcının aynı anda platformda oyun oynadığı andı. Sayı artmaya devam etti ve en azından daha önce kaydedilen büyüme modellerine göre önümüzdeki haftalarda ve aylarda artmaya devam etmesi bekleniyor.

Şu anda Steam'deki en popüler oyun Elden Ring gibi görünüyor. . Rol yapma oyunu da kısa bir süre önce platformda ilk kez indirime girdi ve bu durum oldukça fazla dikkat çekmiş ve yepyeni bir ilgi dalgası başlatmış görünüyor. Elden Ring 2022 Yılın Oyunu ödülünü almıştı.

Editör: Burak Karahan