Heyecanına kapıldığınız bir oyunu Steam mağazasından satın aldınız ve oyunla ilgili hayal kırıklığına uğradığınız bir deneyim yaşadınız.Oyun için Steam'den bir geri ödeme alabileceğinizi söylesek ilginizi çeker miydi? Steam'de satın aldığınız bir oyunu saklamak istemediğinizi düşünüyorsanız geri ödeme talebinde bulunma olanağına sahipsiniz. İşte detaylar...

Steam'de ne zaman geri ödeme talep edebilirsiniz?

Steam'den geri ödeme beklemek için yerine getirmeniz gereken bazı nitelikler var. Öncelikle, satın aldıktan sonra 14 gün içinde geri ödeme talep etmeniz gerekiyor. Ayrıca oyunda 2 saatten az vakit geçirmeniz lazım. Steam, bu gereksinimleri tam olarak karşılamasanız bile, yine de para iadesi talep edebileceğinizi ifade ediyor. Ancak, bu gereksinimleri karşılıyorsanız, olasılığınız çok daha yüksek olacak. Steam mağazasında çok fazla para iadesi yaparak veya başka bir şekilde sistemi bir tür kişisel kazanç için kullanarak iade sistemini kötüye kullandığınız tespit edilirse, para iadesi talep etmeniz engellenebilir.

Steam'de nasıl para iadesi talep edilir?

Steam'de para iadesi talep etmek için şu adımları izleyin:

1. Help.steampowered.com adresine gidin ve Steam hesabınıza giriş yapın.

2. Aşağı kaydırın ve Satın Alımlar'ı seçin .

3. Steam, son altı aydaki satın alma geçmişinizi gösterecek. Geçmişte yapılan herhangi bir satın alma işlemi büyük olasılıkla iade edilmeyecek bu yüzden yakın zamandaki oyunlardan hangisini iade etmek istediğinizi seçin.

4. Satın almayı seçtikten sonra, bu satın alım ile ilgili probleminiz nedir? sorusuna "Bir iade talebinden bulunmak istiyorum" seçeneğini seçin.

Telefon şarj olurken neden çok ısınır? Telefon şarj olurken neden çok ısınır?

5. Sonraki ekranda Geri ödeme talep etmek istiyorum'u seçin. Talep formu daha sonra görünecek.

6. Para iadesi nedeninizi ve gerekirse oyunda yaşadığınız sorunun kısa bir açıklamasını seçerek bu formu doldurun.

7. Geri ödeme talebinizi tamamladıktan sonra bir onay e-postası alacaksınız. Geri ödemeniz onaylandıktan sonra, paranızın Steam cüzdanınızda veya banka hesabınıza gelmesi yaklaşık bir hafta sürecektir.

Ön siparişin iadesi nasıl yapılır?

Steam üzerinden bir oyun için ön sipariş verdiyseniz ancak daha sonra fikrinizi değiştirdiyseniz, Steam, oyunun yayınlanmasından önce herhangi bir zamanda ön siparişinizi iade etmenize izin verecek. Ön sipariş üç aydan daha uzun bir süre önce yapılmışsa, bankanıza geri ödeme alamayabilirsiniz, ancak Steam size Steam Cüzdanı kredileri sağlayabilir. Bir ön siparişin geri ödemesini yapmak için, bir oyunun geri ödemesi için yukarıdaki adımları uygulayabilirsiniz, ancak bu sefer geri ödeme yapmak istediğiniz ön siparişi seçin.

Editör: Megabayt Haber