Daha önce Spotify ve YouTube gibi birçok şirketten gördüğümüz, kullanıcıların 2022 yılında yaptıkları şeyleri özetleyen raporlar çok sevildi. Özellikle Spotify Wrapped özelliği her yıl beklenen bir gelenek haline geldi. Şimdi de oyuncuların en büyük platformu olan Steam, Steam Retrospektifi (Steam Replay) isimli özelliğini kullanıcılara sundu. Peki Steam Retrospektifi nedir? Nasıl görülür?

Steam Retrospektifi nedir? Nasıl kullanılır?

Steam, 2022 yılı biterken, kullanıcıların yıl içerisinde neler yaptığını istatistiklerle gösteren Steam Retrospektifi özelliğini kullanıma sundu.

Steam-has-launched-its-Retrospective-Feature-which-shows-the-game

Steam Retrospektifi ile birlikte 2022 yılı içerisinde satın aldığınız, oynadığınız oyunlar, elde ettiğiniz başarılar ve birçok özellik detaylı olarak sıralanmış. Steam Retrospektifi ile bu yıl en çok oynadığınız oyunları ve kaç saat ayırdığınızı gösteriyor.

Steam Retrospektifi ile atölyede kaç ögeye abone olduğunuz, kaç inceleme yaptığınız, bu yıl eklediğiniz arkadaşlar, hediye ettiğiniz oyunlar, kazanılan rozetler, verilen topluluk ödülleri, paylaştığınız ekran görüntüsü, yazdığınız rehberler ve Atölye’ye yaptığınız katkıları istatistikler ve grafiklerle birlikte görebiliyorsunuz.

Steam Retrospektifi nasıl görülür?

Steam Retrospektifi ‘ni görmek için buraya tıklayın ve Steam hesabınıza giriş yapın. 

1672091639_914_Steam-has-launched-its-Retrospective-Feature-which-shows-the-game

Karşınıza çıkan bilgileri resim olarak da kaydedebilirsiniz veya bağlantı olarak da paylaşabilirsiniz.

Netflix'ten sonra şimdi de Disney! Hesap paylaşma dönemine son... Netflix'ten sonra şimdi de Disney! Hesap paylaşma dönemine son...

Steam’in ilk defa kullanıma sunduğu bu yıllık özet diyebileceğimiz Steam Retrospektifi  muhtemelen her yıl yayınlanmaya devam edecektir.

Editör: Burak Karahan