Valve, kullanıcıların uzun zamandır gelmesini istediği bir özelliği sessiz sedasız Steam’e ekledi. İndirmek zorunda kalmadan kitaplığınıza oyun ekleme özelliği platforma eklendi.

Aslında bu çok küçük bir şey gibi gözükse de (Ve evet gerçekten öyle), oyuncuların platform içerisindeki deneyimini gerçekten can sıkıcı bir hale getiren bir sorunu çözmüş oluyor. Oynaması ücretsiz oyunları artık direkt olarak indirmek yerine “Kütüphaneye ekle” butonuyla koleksiyonunuza katabileceksiniz.

Steam’in yama notları kısmında bahsi geçmeyen özellik, kullanıcılar tarafından fark edildi ve “SONUNDA!” notuyla Twitter’da paylaşıldı. Artık aşağıda da görebileceğiniz gibi “Oyunu oyuna” butonunun yanında bir de “Kütüphaneye Ekle” (Add to Library) yazan bir buton yer alıyor. 

0febe6a14831dacdf8029684677e81ece8988000

Netflix, abonelerine GTA: Trilogy'i ücretsiz yapıyor! Netflix, abonelerine GTA: Trilogy'i ücretsiz yapıyor!

Daha önce oyuncular oyunu kütüphanelerine eklemek için ilk önce “Oyunu oyna” butonuna basıyor ardından da karşılarına çıkan indirme menüsünü kapatıp indirmeyi sonlandırmak zorunda kalıyorlardı. Bu geçici çözüm yeni özellik ile birlikte tek bir buton olarak karşımıza çıkmış oluyor. 

Günümüzde oynaması ücretsiz oyunların yaygınlığı göz önüne alındığında, bu özellik oldukça kullanışlı olacaktır. Ayrıca zaten sahip olduğunuz bir oyunun ücretsiz DLC’sini de bu özellikle talep edebileceksiniz.

Steam’in web sitesinde henüz bu özellik yok ve sadece Steam uygulamasında mevcut.