S.T.A.L.K.E.R. oyununun geliştiricilerinden Ukraynalı video oyun tasarımcısı ve siber sporcu Volodymyr Yezhov, Rusya'nın Ukrayna'yı işgali sırasında ülkesini savunurken Bakhmut şehrinin yakınlarındaki bir çatışmada haytatını kaybetti. Volodymyr Yezhov'un ölümü Ukrayna Savunma Bakanlığı tarafından açıklandı.

Prag merkezli Ukraynalı bir video oyun geliştiricisi olan GSC Game World'ün ünlü S.T.A.L.K.E.R. oyununun geliştiricilerinden Volodymyr Yezhov, 24 Şubat'ta başlayan ve hala devam eden Rusya'nın Ukrayna işgali sırasında hayatını kaybetti. 

5819c097-fbbf-49f3-9861-2eb940137c36_16x9_1200x676

STALKER oyununun resmi Twitter hesabı üzerinden Volodymyr'in ölümünün ardından aşağıdaki paylaşım yapıldı:

"Volodymyr bize o kadar çok oyun, o kadar çok evren verdi ki… Oyuncular onu her zaman hatırlayacak. Teşekkürler Volodymyr. Ailesine başsağlığı dileriz. Ukrayna bir kahramanını daha kaybetti."

52 yıldır esir tutulan katil balina Lolita sonunda serbest bırakılıyor 52 yıldır esir tutulan katil balina Lolita sonunda serbest bırakılıyor

Volodymyr Yezhov daha çok Fresh kullanıcı adıyla biliniyordu ve GSC Game World'de oyun tasarımcısıydı. Ukraynalı Stalkers ve Cossacks serisine ek olarak, World of Battles: Morningstar, Call of Cthulhu ve Sherlock Holmes: Devil's Daughter oyunlarında çalıştı.

Editör: Burak Karahan