Spotify uygulamasını bilgisayarında kullananların muhtemelen en sevdiği özellik arkadaş aktivitesini görebilmektir. "Keşke mobilde de olsa" dediğimiz arkadaşlarımızın ne dinlediğini görebileceğimiz bu özellik yakında mobil uygulamaya da geliyor. Dünyanın en popüler dijital müzik servisi Spotify, son dönemde podcast tarafında yaptığı çalışmalarla önemli geliştirmeleri kullanıcılara sunmuştu. Şimdi ise yıllardır çok istenen ve sadece PC uygulamasında olan "Arkadaş aktivitesi" özelliğini mobil platformlara getiriyor. Arkadaşlarınızın ne dinlediğini görebileceğiniz ve dinlediği şarkıyı tek tıkla açabileceğiniz bu özellik uzun süredir masaüstü uygulamasında vardı.

Arkadaş Aktivitesi mobile geliyor

Spotify'da arkadaş olarak eklediğimiz insanların ne dinlediklerini görebilmemize sağlayan ve arkadaşlarımızın profillerine girip çalma listelerini görebilmeyi çok kolay hale getiren "Arkadaş Aktivitesi" özelliği sonunda mobil platformlara da geliyor. Uygulamanın daha sosyal olmasını ve etkileşimli olmasını sağlayan bu özellik yakında Android ve iOS için gelecek böylece arkadaşlarımızın ne dinlediğini görebileceğiz. Yukarıda gördüğünüz gibi Topluluk sekmesinde arkadaşlarınızın çalma listelerinde yaptıkları değişikliklerden de haberdar oluyoruz. Spotify'ın 'Topluluk' adı verdiği bu kısım mobil platformlar için çok bekleniyordu. İlk olarak iOS platformu için gelecek özelliği test etmek istiyorsanız erken testlere katılabilirsiniz. Bunu yapmak için:

Windows 11 kullanıcıları dikkat! Başlat sayfasında reklam gösterilecek... Windows 11 kullanıcıları dikkat! Başlat sayfasında reklam gösterilecek...
  1. iPhone’unuzdan web tarayıcınızı açın.
  2. Safari’de Spotify’ın internet sayfasını ziyaret edin.
  3. Giriş yaptıktan sonra Web Player özelliğini kullanarak Spotify arayüzüne giriş yapın.
  4. Safari’deki Spotify sürümünde arkadaş aktivitesi özelliğini kullanabiliyor olacaksınız.

Yakında Android için de gelecek özelliğin kesin çıkış tarihi henüz açıklanmadı. Ancak kısa zaman içerisinde kullanıcılarla buluşması bekleniyor.

Editör: Megabayt Haber