Bildiğiniz gibi Spotify kullanıcılarına Bireysel, Öğrenci ve Aile olmak üzere 3 farklı Premium plan sunmakta. Bireysel plan satın alıp aylık 20 TL karşılığında tek bir cihazda Spotify Premium özelliklerini kullanabiliyorsunuz. Öğrenci planı ise aynı planın daha uygun fiyatlı ve öğrencilere özel olan versiyonu. Son olarak ise Aile planında birden fazla cihazda Premium özelliklerine erişilebiliyor.

Spotify yeni bir üyelik planıyla kullanıcıların karşısına çıkmaya hazırlanıyor. yeni premium paketinin ismi Platin üyelik olacak ve birçok ekstra özelliği üyelerine sağlayacak. 

Spotify Platin üyelikte hangi özellikler olacak?

spotify-platin

Reddit'te uzun yıllardır Spotify üyesi olduğunu söyleyen ve platform tarafından kendisinden katılması istetenen bir anketin görüntüsünü paylaşan bir kullanıcı, 'Platin' üyeliğin detaylarını da ortaya koydu.Ankette kullanıcılara yeni plan katmanlarına dayalı olarak hizmete yeniden abone olup olmayacakları veya üyelik planlarını değiştirip değiştirmeyecekleri soruluyordu.

Ankette HiFi ve Studio Sound, Headphone Tuner, Audio Insights, Library Pro ve Playlist Pro gibi ekstra özellikler içeren ve 19,99 dolarlık bir Platin üyelik planı yer alıyordu. Ayrıca Platin planda Spotify'ın orijinal podcast kitaplığı için reklam kesintilerini de sınırlanıyor.

Spotify, sevdiğiniz müzik tarzını yapay zeka sayesinde keşfedecek! Spotify, sevdiğiniz müzik tarzını yapay zeka sayesinde keşfedecek!

Spotify'ın ABD'de 19,99'a yayınlayacağı Platin üyeliğin Türkiye'de ise 40-45 TL arasında olması bekleniyor. Çıkış tarihi ise henüz belli değil.

Editör: Burak Karahan