Premium aboneler için sunulan Jam, bir müzik oturumunu başlatmak ve diğerlerini davet etmek isteyenler için özel olarak tasarlanmıştır. Bu oturumu başlatan kullanıcılar, seçtikleri bir şarkıyı veya çalma listesini paylaşabilirler. Ardından, oturum katılımcıları, farklı yerlerden bile olsalar, paylaşılan çalma listesine parçalar ekleyebilirler. Bu özellik, aynı Wi-Fi ağına bağlı olan ev arkadaşlarının oturuma otomatik olarak katılmasını sağlar. Ayrıca, kullanıcılar QR kodları taramak veya bağlantıları sosyal medyada paylaşmak gibi yöntemlerle dünyanın dört bir yanındaki arkadaşlarını davet edebilirler.

0ba7c330-5c35-11ee-a77f-631515b778aa

Snapchat'ten kafa karışıklığına neden olan yapay zeka filtrelerine yeni çözüm! Snapchat'ten kafa karışıklığına neden olan yapay zeka filtrelerine yeni çözüm!

Jam, katılımcıların çalma listesine müzik ekleyebilmelerini ve katkıda bulunmalarını sağlayarak bir işbirliği deneyimi sunar. Toplantı sahipleri ise parçaların sırasını değiştirme ve çalma listesinden şarkıları kaldırma yetkisine sahiptirler. Ayrıca, "Misafir kontrolleri"ni açarak tüm katılımcıların kuyruğu yeniden düzenlemesine veya kuyruktan parçaları kaldırmasına izin verebilirler.

Spotify, Jam'de kimin oturumda olduğunu da belirleyeceğini söylüyor, ancak sunucuların katılımcıları oturumdan çıkarıp çıkaramayacağı henüz net değil.

Spotify Jam, bugünden itibaren dünya genelinde kullanıma sunulacak ve tüm Spotify kullanıcıları, arkadaşlarıyla paylaşılan bir müzik deneyiminin tadını çıkarabilecekler. Müziği yalnız dinlemeyi tercih edenler bile, bu özellik sayesinde yeni şarkılar ve sanatçılar keşfetme fırsatını yakalayacaklar. Spotify ayrıca, kullanıcıların müzik tercihlerine göre günlük çalma listesini otomatik olarak güncelleyen yeni bir özellik de sunuyor.

Editör: Enes Sapmaz