Bir Spotify sözcüsü, uygulamanın yeni testlerini duyurdu. Şirket, NFT özelliği için gelecek planları hakkında yorum yapmaktan kaçınsa da, yeni özelliklerini 8 Mart'taki etkinliğe sakladı. ancak özelliğin ortaya çıkacağının garantisi yok.

Spotify, dijital karşılıksız tokenlerin yabancısı değil. NFT galerilerini geçen baharda sanatçı sayfalarında test etmişti ve ilgili teknik deneyime sahip insanları işe almaya başlamıştı. Bu gibi yeni atılımlar, Spotify'da yer alan çalma listelerini bir ödeme sisteminin arkasına saklayarak NFT satışına teşvik edebileceği düşünülüyor.

spotify-2

LUNA kurucusu Do Kwon, Karadağ'da yakalandı LUNA kurucusu Do Kwon, Karadağ'da yakalandı

Zamanlaması oldukça yanlış olan Spotify, FTX ve Coinbase gibi blockchain işletmelerinin sahtekarlık suçlamalarından veya devam eden kripto piyasasını etkileyen etkilerden sonra bu adımı atması biraz manidar oldu. NFT'lere olan ilgi, kısmen varlıklar sıklıkla iyi satılmadığı için geçen yıl önemli ölçüde değerlerini kaybetmeye başlamıştı.

Bunun yanı sıra Spotify da maliyetleri düşürmeye başladı ve son zamanlarda işgücünün yüzde altısınından vazgeçeceğini söyledi. Şirketin yeni deneyimlere yatırım yapmak için artık daha az parası var ve bu olayın altından doğrulabileceği konusu pek de parlak gözükmüyor.

Editör: Enes Sapmaz