Sony'nin PlayStation oyunlarını dizi ve film yapma çalışmaları son hızıyla sürüyor. God of War, The Last of Us ve Ghost of Tsushima gibi birçok yapım dizi ve film olarak izleyicilerle buluşacak. Son olarak çıkan haber ise diğerleri kadar büyük bir marka olmasa da yayınlandığı dönemde PlayStation Vita'nın sevilen oyunlarından olan Gravity Rush filmi yolda.

God of War Ragnarök PC'ye geliyor! God of War Ragnarök PC'ye geliyor!

Deadline'ın geçtiği habere göre PS Vita oyunu Gravity Rush'ın sinema uyarlaması için çalışmalar başladı. 

Gravity Rush film oluyor

2012 yılında taşınabilir konsol olan PlayStation Vita'da çıkış yapan ve daha sonra da PlayStation 4 için çıkarılan Gravity Rush, , hafızasını kaybeden ve yer çekimini kontrol etme yeteneğine sahip olan bir karakteri anlatıyor. Ridley Scott’ın yapım şirketi Scott Free Productions ile iş birliği yapan Sony, senaryo ekibinde  Panopticon’un yazarı Emily Jerome, yönetmenlik koltuğunu ise Anna Mastro gibi isimleri oturtuyor. 

Film uyarlamasının bir animasyon mu yoksa canlı aksiyon mu olacağı henüz belli değil. Ayrıca filmin çıkış tarihi ile ilgili de bir bilgi verilmedi. Sony, önümüzdeki yıllarda God of War, Ghost of Tsushima, Gran Turismo, Twisted Metal ve Days Gone gibi oyunları ekrana taşımaya hazırlanıyor. 

Editör: Burak Karahan