Sony satışlarda 600.000 PSVR2 eşiğini geçmiş durumda. Özellikle sanal gerçeklik gözlükleri, Sony'nin web sitesinde iki ay boyunca özel olarak satıldıktan sonra artık perakendecilere yayılmasının ardından daha da erişilebilir bir ürün oldu.

OpenAI'ın yıllık gelir iddiası ortalığı sarstı! Apple iş birliği cabası... OpenAI'ın yıllık gelir iddiası ortalığı sarstı! Apple iş birliği cabası...

Sony, PS VR2'nin başarılı lansmanını duyurmanın yanı sıra gelecek planları hakkında da bazı bilgiler paylaştı. Görünüşe göre şirket, önümüzdeki birkaç yıl içinde PlayStation 5 için yeni franchise'lar geliştirmeye yönelik yatırım yapmayı planlıyor. 2025 yılına kadar, eski ve yeni yapımlar arasında PlayStation Studios yatırımlarının yüzde 50'ye yüzde 50 oranında bölünmesini hedefliyor. Sunduğu grafiğe göre, son yıllarda çoğunlukla konsol için God of War ve Horizon gibi tanınmış franchise'lara daha fazla odaklanıyor. 

Sony'nin daha fazla para yatırmayı planladığı bir diğer alan da Destiny 2 ve MLB: The Show gibi canlı hizmet oyunları olacak. Ayrıca şirket, eklenti veya indirilebilir içerik satışlarının gelecekte artmasını bekliyor. 

Editör: Enes Sapmaz