Sony, Discord'u 2022'nin başlarında PlayStation 5 konsollarına ufaktan entegre ettikten sonra sesli sohbet uygulamasının son beta güncellemesine ulaştığını duyurdu. ABD, Kanada ve Japonya'daki PS5 test kullanıcıları, Microsoft'un özelliği Xbox'ta kullanıma sunmasından birkaç ay sonra artık Discord aramalarına katılabilecek. PS5 ayrıca 1440p için değişken yenileme hızı desteğinin yanı sıra bir çok yeni özellik ekledi.

Discord'u PS5 konsolunuzda kullanmak için öncelikle, PlayStation Network (PSN) hesabınızı Discord'a bağlamanız, ardından "Bağlantılı Hizmetler" altında Discord'u seçmeniz gerekir. Bundan sonra, bir QR kodunu veya PS5'in entegre tarayıcısını kullanarak hesabınızı tamamlayabilirsiniz.

discord (2)

Google'un yeni yapay zekası 3 boyutlu oyunları oynadı! Google'un yeni yapay zekası 3 boyutlu oyunları oynadı!

Bununla birlikte, konsolda Discord sohbetini her kullanmak istediğinizde, konuşmanızı aktarmak için mobil cihazınızı kullanmanız gerekecek ki bu pek de ideal değil. Kasım ayında Microsoft, Discord sohbetlerine doğrudan konsoldan katılmayı mümkün sağlamıştı, bu yüzden umarız Sony de aynı özelliği platformuna katar.

discord (1)

Diğer yeni özellikler arasında kontrol panelindeki grup sohbetleri ve şu anda hangi arkadaşlarınızın oyun oynadığını gösteren "oynayan arkadaşlar" yer alıyor. Ayrıca oyuncular, oyunları WiFi veya ethernet üzerinden bir PS5 konsolundan diğerine taşıma yeteneğinin yanı sıra, PS4'te bir PS5'te kayıtlı verilere erişmek için yeni araçlar da bulabilecek. Yeni beta sürümü, bugün test kullanıcılarına sunulacak ve önümüzdeki birkaç ay içinde diğer herkesin kullanımına açılacak.

Editör: Enes Sapmaz