Yıllardır yükselen dolar kuruna rağmen platform üzerindeki alışverişlerde önerilen dolar kurunu 1.8 seviyesinde tutan Steam, bu durumu değiştirdi. Steam önerilen dolar kurunu 10 TL’ye yükseltti.

YouTube Music, mırıldanma özelliğini tanıttı YouTube Music, mırıldanma özelliğini tanıttı

Fiyatlandırma önerilerinde güncelleme yapan Valve’ın dijital oyun platformu Steam, bu fiyatların sadece öneri olduğunu, geliştiricilerin oyunlarının fiyatın istediği fiyat eşliğinde satabileceğini de belirtti. Fakat bir geliştirici kendi oyunu için fiyat belirleme konusunda Steam’in algoritmasına göre bir hata yaparsa sistem o kişiyi uyaracak

Steam dolar kuru 10 TL’ye yükseldi

Dora Özsoy’un Twitter üzerinden paylaştığı detaya göre, Steam üzerindeki Türkiye için önerilen dolar kuru 8.2'lik bir artış ile 1.8'den 10'a yükseltildi. Özsoy’un paylaştığı görselde, Stratera Games tarafından geliştirilen bir oyunun eskiden 24 TL fiyat etiketiyle satılmasının önerildiği fakat yeni kura göre önerilen fiyatın 125 TL olarak güncellendiği görülüyor.

Örnek vermek gerekirse 11 dolarlık bir oyunun 24 TL olarak önerilen satış fiyatı artık 125 TL olacak.

Steam yenilediği fiyatlandırma paneli hakkında bir video da yayınladı. Steam’in dolar kurunda yaptığı bu değişiklik Türkiye pazarında satılan birçok oyunun dev bir zam alacağının habercisi olarak görülüyor.

Editör: Burak Karahan