Kimi insanlar rekabetçi oyunlarda adrenalin seviyesini tavan yaptırmayı tercih ederken, kimileri de uzun ve yorucu bir günün ardından stres atmak için, rahatlıcı bir deneyim arar. Sizler için 2022 yılının en rahatlatıcı oyunlarından 5 tanesini seçtik.

İşte soğuk kış günlerinde size sıcacık bir battaniye gibi hissettirecek 5 rahatlatıcı oyun:

Disney Dreamlight Valley

Disney Dreamlight Valley, hem eski hem de yeni Disney ve Pixar arkadaşlarının yer aldığı görevler, keşifler ve ilgi çekici etkinlikler içeren zengin bir yaşam simülasyonu ile macera arası türde bir oyundur.

Bir zamanlar cennet gibi bir diyar olan Dreamlight Valley, Forgetting (Unutkanlık) gelene kadar Disney ve Pixar karakterlerinin uyum içinde yaşadığı bir yerdi. Night Thorns (Gece Dikenleri) tüm diyara yayıldı ve bu büyülü yere bağlı harika anıları kopardı. Gidecek başka bir yeri olmayan Dreamlight Valley'in umutsuz sakinleri, Dream Castle'da (Rüya Kalesi) kilitli kapılar ardında çekildi.

Şimdi bu dünyanın hikâyelerini keşfetmek ve büyüyü Dreamlight Valley'ye geri getirmek senin görevin!,

(Oyun Xbox Game Pass'te yer alıyor)

Potion Craft

Potion Craft, iksir yapmak üzere aletleriniz ve malzemelerinizle fiziksel olarak etkileşime girdiğiniz bir simyacı simülatörüdür. Dükkânınız tamamen sizin kontrolünüzde. Yeni tarifler bulabilir, müşterileri dükkânınıza çekebilir, dilediğiniz kadar deney yapabilirsiniz.

(Oyun Xbox Game Pass'te yer alıyor)

Unpacking

Unpacking, oyuncuların kutulardaki eşyaları yeni bir eve yerleştirdiği, o herkesin bildiği deneyimi sunan zen bir oyundur. Kısmen blok yerleştirme bulmacası, kısmen ev dekorasyonu içeriğiyle, kutularını açtığınız yeni hayata dair ipuçlarını toplarken tatmin edici bir yaşam alanı inşa edeceksiniz. Sekiz taşınma boyunca, hiç görmediğiniz bir karakter ve size anlatılmayan bir öyküyle yakın bir ilişki kurmayı deneyimleme şansına sahipsiniz.

(Oyun Xbox Game Pass'te yer alıyor)

Garden Story

Epic Games, o 2 oyunu ücretsiz yaptı! Epic Games, o 2 oyunu ücretsiz yaptı!

The Grove'un yeni atanan Guardian'ı olarak parçalanmış topluluğu bir araya getir. İstilacı Rot ile savaşmak için capcanlı bir adada yolculuk yap, ada sakinlerine güç ver ve evini tekrar kur. Bunu tek başına yapman gerekmeyecek: Hareketli arkadaşların seni bekliyor ve yardıma hazır!

(Oyun Xbox Game Pass'te yer alıyor)

Meow Lab

capsule_616x353-2

Meow Lab , temel olarak, elektrik devrelerini bitişik karelerin kenarlarındaki tırnakların sayısına uyacak şekilde yeniden düzenlediğiniz karo tabanlı bir bulmaca oyunudur. 

Neden şuradaki komik mekanizmayı kullanıp kediyi biraz daha meşgul etmiyorsun? Basit olacak, sadece kedi için biraz yiyecek bırakmak için tüm blokları doğru şekilde bağlayın. Çok basit, farklı blok türleri var ve yapmanız gereken her birini doğru konuma taşımak veya döndürmek. Biliyorum! Burayı kimin yarattığını unuttun mu?

Editör: Burak Karahan