Efsanevi rapçi, Dr Dre ve 2Pac'ten Mariah Carey ve Pharrell'e kadar sektördeki en büyük isimlerden bazılarıyla ortak müzik projelerinde çalıştı. Fakat Snoop Dogg'un daha önce bilmediğimiz bir iş birliği de Pop'un Kralı Micheal Jackson ile birlikteydi.

Snoop Dogg, Micheal Jackson ile olan şarkısı hakkında ilk kez Hot 97's Ebro in the Morning ile yaptığı röportajda bahsetti. Snoop Dogg'a 2009'da vefat etmeden önce Micheal Jackson ile vakit geçirip geçirmediği sorusuna, "Evet, ben ve Mike birlikte bir şarkımız vardı. Daha önce ortaya çıktı mı bilmiyorum... Yaptığı bir projenin parçasıydı." diyerek cevap verdi.

7 Nisan BİM aktüel teknoloji ürünleri: Haftaya BİM marketlere Huawei Watch GT 2 geliyor! 7 Nisan BİM aktüel teknoloji ürünleri: Haftaya BİM marketlere Huawei Watch GT 2 geliyor!

Snoop, Michael'la yaptığı telefon görüşmesini anlatmaya devam etti:

- Ne yapmamızı istiyorsun Mike?
+ Elimde özel bir parça var ve senin bu şarkıda söylemeni ve kendi tarzında bir şeyler yapmanı istiyorum.

Daha sonra kendisine geri döneceğini söyleyen Snoop Dogg, konuşmalarının bu kadar olduğu belirtti.

micheal-jackson-snoop-dog

Birkaç yıl sonra Snoop, Bravo's Watch What Happens Live'ın bir bölümünde yer aldı ve burada sunucu Andy Cohen ona yayınlanmamış parçanın nasıl olduğunu ve hayranların bunu duyup duyamayacaklarını sordu. Snoop, parçayla ilgili "Önemli mesajlar içeren, birleştirici bir barış şarkısıydı. Hiçbir zaman çıkmadı ama güzel bir kayıttı." dedi.

Parçayı anlatmaya devam eden Snoop şunları söyledi:

"Shirley Caesar ve diğer birçok önemli müzisyen bu kayıtta vardı. Ancak Mike vefat edince parça hiç yayınlanmadı. Bu yüzden şarkıya ne olduğunu bilmiyorum. Ama Michael Jackson ile çalışmak için stüdyoda olabildiğim zaman gerçekten muhteşemdi."

Michael'ın şarkısı olduğu için, parça muhtemelen sayısız diğer yayınlanmamış kayıtla birlikte merhum şarkıcının mirasına ait.

Ama belki bir gün hayranlar bir Snoop/Michael Jackson şarkısının kulağa nasıl geldiğini duyacak kadar şanslı olacaklar.

Editör: Burak Karahan