Snapchat kullanıcıları yakında, trend şarkılar veya sesler içeren içerik oluşturmak için bazı yeni araçlara sahip olacak.

Threads'in yeni özelliği sayesinde geçmiş gönderilerinizi kontrol altına alabileceksiniz! Threads'in yeni özelliği sayesinde geçmiş gönderilerinizi kontrol altına alabileceksiniz!

Şirket, popüler artırılmış gerçeklik (AR) filtreleri olan 'Lensler' için bir öneri sistemi sunmaya başlayacak. Bu sayede kullanıcılar, uyguladıkları efektler ile diğer kişilerin hangi sesleri kullandığını keşfedebilecek ve kendi fotoğraflarına veya videolarına popüler sesleri ekleyebilecek. ABD kullanıcıları tarafından kullanılabilen olan özellik tüm dünya çapında kullanıma sunulacak.

snapchat

Snapchat ayrıca, bir montaj yaparken yüklenen fotoğrafları ve videoları şarkıların ritmiyle otomatik olarak senkronize eden bir özellik ekliyor. Kullanıcılar herhangi bir yere dört ila 20 fotoğraf ve video ekleyebilecek. Bu özellik, trend olan seslere veya rekabetlere dayalı içerik oluştururken yardımcı olabilir.

Snap, kısa biçimli formatı Spotlight aracılığıyla TikTok ile rekabet etmeye çalışırken kademeli olarak daha fazla araç ekliyor. Geçen sonbaharda şirket, içerik oluşturucular için daha gelişmiş bir video düzenleme seçeneği olan Yönetmen Modu'nu tanıtmıştı.

Editör: Enes Sapmaz