Snapchat, uygulamasında popüler şarkılar ve müzikler üreten bağımsız müzisyenlere ödeme yapmak için yeni bir hibe programı kurdu. Bir blog gönderisine göre, Snapchat Sounds Creator Fund"video kreasyonlarını yönlendirmede, internet trendlerine ilham vermede ve kültürel anları tanımlamada oynadıkları kritik rol için ortaya çıkan bağımsız sanatçıları tanıtmak" üzere oluşturdu.

snapchat para kazanma (1)

Snapchat bağımsız müzisyenleri desteklemek için ödeme yapıcak

Ağustos ayından itibaren sağlanacak olan fon desteği, Snapchat Sounds'da DistroKid aracılığıyla müzik dağıtan sanatçılara her ay toplam 100.000 dolara kadar ödeme gerçekleştireceği belirtildi. Şimdilik  her ay 20 şarkı ile sınırlanan programda sanatçılar, Snapchat'in seçtiği şarkıların her birinden 5.000 dolar alacak. Snapchat'in küresel müzik ortaklıklar başkanı Ted Suh, "Snapchat'te yaratıcılığı yönlendiren kendini geliştiren bağımsız sanatçıları desteklemek istiyoruz" dedi.

snapchat yeni masaüstü özelliği (3)

Sanatçıların hak kazanabilmeleri için en az 18 yaşında (veya bir ebeveyn veya vasiden yazılı izin almışlarsa 16 yaşında) olmaları gerekiyor. Snapchat, sanatçıların hibe başvurusunda bulunamayacağını ve alıcılara kendi takdirine bağlı olarak ödeme yapıcağını söylüyor.

Sounds özelliği 183 milyardan fazla görüntülenme elde etti

Snapchat, Ekim 2020'de Sounds özelliği aracılığıyla kullanıcıların videolarına müzik eklemesine izin vermeye başlamıştı. İçerik oluşturucular Sounds ile 2,7 milyardan fazla video hazırladı ve toplamda 183 milyardan fazla görüntüleme elde etti.

snapchat para kazanma (2)

Snapchat Sounds Creator Fund, çalışmaları platformda viral hale gelen veya içerik oluşturucuların kendilerini ifade etmelerine yardımcı olan müzisyenleri ödüllendirmenin makul bir yolu gibi görünüyor.

Instagram'dan müzik paylaşma alışkanlığını değiştirecek yeni özellik! Instagram'dan müzik paylaşma alışkanlığını değiştirecek yeni özellik!

Editör: Enes Sapmaz