Türkiye'nin popüler otomobil markaları arasında olan Skoda, bu kez yeni bir otomobil modeliyle gündeme gelmedi. Skoda'nın Türkiye distirbütorü  Yüce Auto'nun, tüm çalışanlara tam 25 maaş ikramiye verdiğini açıklaması, sosyal medyada olay yarattı.

25 maaş ikramiye haberinin duyulmasının ardından Yüce Auto Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Yüce konuyla ilgili bir açıklama yaptı. Ahmet Yüce'nin yaptığı açıklama, 25 maaş ikramiye dağıtılmasından bile daha şaşırtıcıydı.

Yüce'nin açıklamaları şu şekildeydi:

"Bütün işverenlerin çalışanlarına haklarını zaten vermesi lazım. Açıkçası bunun bu kadar gündem olmasına da hayret ettim. Sonuçta çalışanlarımızın hakkını verdik. Bizim yaptığımız gayet normal bir şey. Geçen yıl da çalışanlarımıza 15 maaş ikramiye vermiştik."

Gazeteci Emre Özpeynirci'nin paylaştığı haber sosyal medyada büyük yankı uyandırmıştı. O haber şöyleydi:

"Yok böyle işveren; tüm çalışanlarına 25 maaş ikramiye!

Skoda'nın Türkiye distribütörü Yüce Auto, tüm çalışanlarına 25 maaş ikramiye vermiş. Yüce Auto Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Yüce, haberi doğrulurken ortağı Doğuş Grubu Başkanı Ferit Şahenk'e de teşekkür etti.

Çalışanlarının kendileri için çok önemli olduğunu söyleyen Ahmet Yüce, "Biz onlar sayesinde varız. O yüzden her zaman her zorlukta yanlarındayız" dedi. Yüce, pandemi döneminin en başından itibaren, "Hiçbir çalışanı işten çıkarmayacağız" açıklamasıyla da dikkat çekmişti."

Apple, uzun süre sonra yükselişe geçti! Apple, uzun süre sonra yükselişe geçti!
Editör: Burak Karahan