Paylaşılan haberlere göre, bir hapishane gardiyanı, 29 Aralık'ta kumaş çantayla kuşa bağlanmış hap şeklindeki bir çok uyuşturucu maddeyi taşıyan sokak güvercini yakaladı.

güvercin  (4)

Kanada Ceza İnfaz Memurları Birliği Pasifik Bölgesi Başkanı John Randle, "Pasifik Kurumu'nda, duvarların içinde bir güvercin bulundu ve küçük bir pakete bağlı gibi görünüyordu," dedi. Randle, kuşun Abbotsford'daki rekreasyon alanlarından birinin yakınında bulunduğunu söyledi.

Paris, 'kaldırım mafyası' e-scooter şirketlerin savaş açtı! Paris, 'kaldırım mafyası' e-scooter şirketlerin savaş açtı!

"Tabii ki, kuşun izini sürmek ve onu yakalamak için epeyce hareket ettiği için bazı yaratıcı çalışmalar yürütüldü. Ama ilk görüldüğünde uyuşturucu taciri güvercin, avlulardan birinin hemen dışındaydı."

güvercin  (3)

Gardiyanlar, kuşun küçük bir sırt çantasına bağlı olduğunu fark edince onu hemen köşeye sıkıştırdılar. Güvercini serbest bıraktılar ve küçük paketin içinde 30 gram ağırlında kristal metamfetamin buldular.

CBC News'e verilen demeçte, "Kuşta bulunanın kristal meth olduğu gerçeği kesinlikle korkutucu, çünkü bu pek çok soruna neden oluyor" dedi.

Ayrıca, İnfaz Memurlar Birliği Başkanı Randle, 13 yıllık kariyerinde, bu yeni uyuşturucu kaçakçılığı yöntemini daha önce hiç görmediğini itiraf etti.

"Sanki mahkumlar ve suçlular zamanda geriye gidiyor ve eski teknolojiyi kullanıyor gibi."

Kanada Islah Servisi ve Kanada Kraliyet Atlı Polisi (RCMP), bir soruşturma başlattıklarını doğruladı, ancak, daha fazla ayrıntı paylaşmadılar.

Kuşlar, uyuşturucu kaçakçılarının yeni gözdeleri oldular

2017 yılında Kuveyt'teki yetkililer, gümrük departmanının yakınındaki bir binada bir güvercini gözaltına almayı başardılar.

güvercin  (1)

Yerel gazete Al-Rai'ye göre, kuşun sırtına iliştirilmiş küçük bir çantada 178 hap bulundu. Polis araştırmalar sonucunda, taşınılan bu ilaçların bir tür ketamin olduğunu bildirdi.

Editör: Enes Sapmaz