İşte PlayStation etkinliğinden öne çıkanlar: Metal Gear Solid: Snake Eater Remake, Marvel's Spider-Man 2 ve daha fazlası İşte PlayStation etkinliğinden öne çıkanlar: Metal Gear Solid: Snake Eater Remake, Marvel's Spider-Man 2 ve daha fazlası

Dünyanın en çok sevilen simülasyon oyununa yeni bir rakip geliyor. Life By You adı verilen yeni yapım, aynı Sims gibi, karakterinizin yaşamınızı şekillendirip, evini dizeceksiniz ve arkadaşlık ilişkileri kuracaksınız. Epic Games üzerinden siparişe açılan Life By You, ilk olarak Mart ayı başlarında yaptığı etkinlikte tanıtıldı.

life by you (2)

Cities Skylines oyununun yapımcısı olarak da bildiğimiz İsveçli oyun geliştiricisi Paradox Interactive tarafından geliştirilen yeni yaşam simülasyonunu, Sims'in bir alternatif olarak değil direkt  rakibi olarak piyasaya süreceklerinin üstüne bastı.

Son yaşam simülasyon oyununu 2014 yılında çıkaran EA, Sims 4'ün ücretli paketleri ile oyunculardan koparabildiğini koparmaya çalışmaya devam ediyor. Durumun farkına varan ve oyunculara yeni bir seçenek sunmak isteyen geliştirici şirket, 9 yıllık boşluk sürecinden yararlanarak Life By You üzerinde çalışmaya başladı. Fragmanda bir Sims havası vermese de, daha realistik ve açık dünya havası veriyor. Karakterinizin dış görünümünü ayarlama ve arkadaşlık ilişkileri konusunda da daha fazla karmaşık olan yeni yapım, psikoloji ve ruhsal durumlarını özelleştirme imkanı sağlayan bazı ek fikirler de getirmiş.