Mahkeme belgeleri, eski bir Stanford Üniversitesi hukuk fakültesi dekanı ve okuldaki bir bilgisayar bilimi araştırmacısının, Bankman-Fried'in tahvilini ailesiyle birlikte imzaladığını ortaya çıkardı. Şu anda iflas etmiş olan FTX'in dolandırıcılık suçlamalarını reddettikten sonra 250 milyon dolarlık tahville ortaya çıktı.

Kefaletinin koşulları olarak, USD Bölgesi Yargıcı Lewis Kaplan, 30 yaşındaki eski milyarderin kendi borsasında ve Alameda Research hedge fonunda mevcut veya eski çalışanlarla iletişim kurmasını ve Signal gibi kullanıcıların mesajlarını otomatik olarak silmelerine izin veren şifreli mesajlaşma uygulamalarını kullanmasını yasakladı. 

Elon Musk'ın Twitter logosunu uğruna değiştirdiği köpeğin olayı ne? Elon Musk'ın Twitter logosunu uğruna değiştirdiği köpeğin olayı ne?

sam bankman fried (4)

Bu yasak, Manhattan'daki federal savcıların, Bankman-Fried'in FTX müşteri fonlarındaki milyarlarca doları kendi koruma fonu Alameda Research'e yönlendirme suçlamasıyla Ekim ayındaki duruşması öncesinde potansiyel tanıkları kendi yanına çekmeye çalışıyor olmasına dair endişelerini dile getirmesinin ardından geldi.

Editör: Enes Sapmaz